Yummy Cake – „Powietrze”, atmosferyczny singiel elektro /alt popowego trio

Trio Yummy Cake to Patrycja Toczyńska (wokal), Krzysztof Grabań (bas, wokal, klawisz) i Michał Krasoń (gitara, wokal). Ich muzyka to popowe melodie, elektronika i punkowy pazur. Lata ’80te spotykają tu ’90sowe synthy.

Co zrobisz bez powietrza? To pytanie zadaje Yummy Cake w piosence ‘Powietrze’, która jest drugi po ‘Karmel’ utworem zapowiadającym ich debiutancki album. Sedno tekstu utworu ‘Powietrze’ to potrzeba życia na własnych zasadach, wyrwania się od blokujących przekonań, ludzi, miejsc, po to, by stworzyć własną przestrzeń. Utworowi towarzyszy wideo pełne mrocznych przestrzeni – tych, z których potrzebujemy się wydostać.

„Powietrze” to swego rodzaju protest song namawiający do spełniania własnych marzeń i trzymania się swoich zasad. Piosenka zachęca do pójścia pod prąd po to, by na końcu odzyskać siebie.

Yummy Cake łączą muzykę z performance na żywo, gdzie widzowie stają się częścią wizualnego spektaklu. Punkowa energia miesza się z synth popowymi brzmieniami, po to, by za chwilę przejść w taneczny beat. Każdy występ, to nieprzewidywalne show pełne światła, kolorów i dźwięków. Zespół dba o stronę wizualną swoich występów. Różowe akcenty, brokat, cekiny i glamour wyznaczają styl Yummy Cake. Zdjęcia zespołu są autorstwa Pawła Fabjańskiego.

Zespół powstał w 2006 roku. Yummy Cake w oparach różowego dymu i brokatu porywa rytmiczną elektroniką połączoną z żywymi instrumentami. Ich utwory to często pastisz cukierkowego świata celebrytów. Czerpią z klimatów lat ’80tych i ’90tych – zarówno klubów, jak i rockowych czy punkowych koncertów.

Yummy Cake:
Wokal i teksty: Patrycja Toczyńska
Bas, wokal, klawisze: Krzysztof Grabań
Gitara/wokal: Michał Krasoń

Linki:
Facebook: https://www.facebook.com/yummycakeband/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FRJiT-l29ZY
Strona: www.yummycake.pl
Pre-Save https://link.emuze.me/yummycakekarmel
IG, TT, Twitter, Pinterest: @yummycakeband

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *