Mija 40 lat od wydania albumu Motörhead „Another Perfect Day”

Z okazji 40-stej rocznicy powstania płyty Motörhead „Another Perfect Day przygotowano specjalne wersje de luxe, które się ukażą 3 listopada 2023 roku.

“Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście – Lemmy określił je jako ‘musicalowe’. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.


W 1983 roku piekielne patenty Lemmy’ego i Philla owinięte zostały przez wielowymiarowe, piętrzące się efekty gitarowe Robbo. Początkowo zaskoczyło to fanów, przyzwyczajonych do przypiekania na gorąco przez zwodnicze, złożone termonuklearne bluesowe riffy i ozdobniki Eddiego. Następująca po skrytykowanym albumie “Iron Fist”, ta kolejna w dyskografii zespołu płyta “Another Perfect Day” staje dziś przed nami po 40 latach od swojego debiutu i turbulencjach, które przeżyła w swoim czasie. Ten album był jedynym takim rozdziałem w historii zespołu, dzieląc ją na to co przed nią i to co po niej.


Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.


W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukaże się w nowych wersjach deluxe. Będzie wersja podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierać będą remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znajdą się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce będzie historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji.
Szczegóły poniżej. Pozostałe wydania i informacja pod adresem: www.iMotorhead.com

CD’s
Winyl

LP & CD zestaw utworów
Album “Another Perfect Day”:

 1. Back At The Funny Farm
 2. Shine
 3. Dancing On Your Grave
 4. Rock It
 5. One Track Mind
 6. Another Perfect Day
 7. Off To War
 8. I Got Mine
 9. Tales Of Glory
 10. Die You Bastard

CD & Digital: utwory bonusowe:

 1. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)
 2. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side)
 3. (Don’t Need) Religion (Live, Shine B-Side)
 4. Climber (Demo)
 5. Fast One (Demo)
 6. Chinese (Demo)
 7. Climber (Instrumental Demo)
  Live at Hull City Hall, 22.06.1983
  (Nigdy niepublikowany)
 8. Back at the Funny Farm
 9. Heart of Stone
 10. Shoot You in the Back
 11. Marching Off to War
 12. Iron Horse / Born to Lose
 13. Another Perfect Day
 14. Hoochie Coochie Man
 15. (Don’t Need) Religion
 16. One Track Mind
 17. Go to Hell
 18. America
 19. Shine
 20. Dancing on Your Grave
 21. Rock It
  15.Bite the Bullet
 22. The Chase Is Better Than the Catch

Przedsprzedaż: https://motorhead.lnk.to/APD40PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *