CHIMERA – „Gloria Mortis” – premiera 20 lutego

grafika Chimera płyta

Najnowszy album warszawskiej grupy CHIMERA zatytułowany „Gloria Mortis” ujrzy światło dzienne 20 lutego. Album zapowiada singiel „Mandess”, którego prezentacja połączona ze specjalną wizualizacją odbyła się kilka dni temu.

Medialne prezentacje obrazu i samego utworu obiegły kilka stacji radiowych i stron muzycznych. Przed nami jeszcze prezentacja kolejnego singla i zanim sam album pojawi się w sklepach grupa zagości ze specjalnym wywiadem z okazji premiery m.in w holenderskim radio Metal Messiah 19 lutego.

Wkrótce kolejne anonse i prezentacje w związku z nowym albumem. Możemy także dodać, że zespół już powoli przymierza się do następnej krążka. Album „Gloria Mortis”, jak wskazuje sam tytuł, to muzyczna opowieść o śmierci, jako początku naszej ludzkiej historii a nie końcu opowieści. Album zawiera 16 utworów. Autorem okładki albumu, podobnie jak oryginalnej wizualizacji zrealizowanej do utworu promocyjnego „Madness” jest znakomity grafik a także perkusista kapeli Andrzej Ruszkowski. Twórcami muzyki i tekstów poszczególnych utworów są wszyscy muzycy kapeli.

Warto dodać, że album „Gloria Mortis” został jeszcze zrealizowany z poprzednim wokalistą Grzegorzem „Dante” Ptakiem, obecnie w zespole zastąpił go Krzysztof Gałecki z którym zrealizowany zostanie następny album nad którym już powoli trwają pracę. Obecnie Chimera szykuje się do koncertów premierowych albumu „Gloria Mortis”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *