COLD IN BERLIN w Polsce

COLD IN BERLIN przyjedzie do Polski na trzy koncerty. W czwartek 26 października wystąpi w Krakowie w Garage Pub, w piątek 27 października w Łodzi (klub Przechowalnia), a w sobotę 28 października w Warszawie, w klubie Metal Cave.

Cold in Berlin powstali w 2010 roku w Londynie. Ich debiutancki album “Give Me Walls” został okrzyknięty mianem Albumu Roku wg. magazynu Artrocker, a Mojo napisał że ich muzyka jest ‘Niemożliwa do nie wciągnięcia w jej wir hałasu”. Pisma Loud and Quiet oraz Q porównały wokalistkę zespołu, Mayę Whittleton do Patti Smith i Sioxsie Sioux.

Z czasem brzmienie Cold in Berlin stało się jeszcze cięższe i mroczniejsze. Dzięki temu zespół zadebiutował w wytwórni Candlelight (m.in. Insahn, Blut Aus Nord, 1349), związanej z koncernem Universal. Tam właśnie ukazały się kolejne albumy: “And Yet” w 2012 roku i “The Comfort of Loss and Dust” w 2015 roku i dzięki nim zespół zyskał rozgłos na poziomie europejskim otrzymując pozytywne recenzje w uznanych serwisach i prasie. Koncertując po kontynencie i UK, zyskał także rozgłos zespołu znakomicie wypadającego na żywo. Ciekawostką jest że zespół wystąpił w Bibliotece Narodowej Wielkiej Brytanii w ramach wystawy ‘Terror and Wonder’.

W 2019 roku Cold in Berlin wydali swoją czwartą i najcięższą w dorobku płytę “Rituals of Surrender” w wytwórni New Heavy Sounds (m.in Death Pill, Limb, They Watch Us From the Moon). Metal Hammer ocenił ten album dając mu 7/10, a serwis Metal Temple napisał o nim “oszałamiający album zespołu, który wymyka się kategoryzacji”. Tuż przed tym wydaniem, wokalistka zespołu Maya Whittleton udzieliła się na płycie Lydii Lunch “The Strange World of Suzie Pellet”.

Zespół przyjedzie do Polski na trzy koncerty. W czwartek 26 października wystąpi w Krakowie w Garage Pub, w piątek 27 października w Łodzi (klub Przechowalnia), a w sobotę 28 października w Warszawie, w klubie Metal Cave. W Krakowie wystąpią z Last Universal Common Ancestor (rock / prog metal I Kraków), a w Warszawie razem z Chaszcze (cold wave / doom rock I Warszawa).

Cold in Berlin to:
Maya Whittleton: wokal
Adam Richardson:gitara
Lawrence Wakefield: gitara basowa
Alex Howson: perkusja

Linki:
FB: https://www.facebook.com/coldinberlinband/
IG: https://www.instagram.com/coldinberlin/
Spoti: https://open.spotify.com/artist/6fZeTehXr4jeY71w0eNuLq?si=jkhMVPqHQQWNGXIN9zazfQ
Bandcamp: https://coldinberlin.bandcamp.com/
Yutube: https://www.youtube.com/@ColdinBerlin

Dyskografia:
2010 “Give Me Walls”
2012 “And Yet”
2015 “The Comfort of Loss and Dust”
2019 “Rituals of Surrender”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *