MENSKO – Piotr Juszczak, Marcin Moroz (29.03.2018)

mensko-zespol

„Naszą muzyką powinni się zainteresować wszyscy, którzy szukają w prawdziwych emocji, odrobiny szaleństwa ponad muzyczne wyrachowanie … rock to bunt” MENSKO – to polski zespół ze Mińska Mazowieckiego, grający szeroko pojętego rocka inspirujący się rockiem spod znaku alternatywy, grunge, garage. Skąd się wzięli i dokąd zmierzają? Zapraszamy do wywiadu z Piotrem Juszczakiem i Marcinem Moroz (ZORRO).


Kończy się marzec, czy możemy poznać plany na resztę roku ?

ZORRO: Obecnie skoczyliśmy pracę nad teledyskiem do jednego z naszych utworów noszącym tytuł „Pięść”. Rozsyłamy też zgłoszenia na różne festiwale i poszukujemy możliwości do zagrania koncertów bo właśnie koncerty to sedno całej zabawy w rock’n’roll.

Jak wygląda Wasza aktywność koncertowa? Gdzie będziemy mogli posłuchać Was na żywo w najbliższym czasie?

PIOTR: Kwestię koncertów w roku 2018 ogarnia nasz manager! Trwają negocjacje z klubami, ustalanie warunków itp, szczegóły naszych planów można śledzić na Facebooku. Nie będę ukrywał, że ja osobiście nie mam głowy do tego. Moja działka to pisanie przebojów i nieśmiertelnych tekstów, ha ha ha (Piotr parska śmiechem) – oczywiście żartuję, ale rzeczywiście od spraw organizacyjnych mamy fachowców!

Skończyliście pracę nad klipem i czy możesz nam coś zdradzić o przebiegu realizacji?

ZORRO: Tak jak wspominałem teledysk powstał do utworu PIĘŚĆ a pomysł i realizację zawierzyliśmy chłopakom z Black Square Studio i byliśmy o wszystko spokojni 🙂 My robimy muzykę i nie koniecznie znamy się na sztuce filmowej ale naszym zdaniem efekt jest super. Pozdrawiamy chłopaków z Black Square Studio 😉

Dla tych którzy was nie znają. Jak wygląda historia waszego zespołu oraz wasze ambicje?

ZORRO: Wszyscy udzielamy się w różnych projektach muzycznych. Spotkaliśmy się w zespole 3SIOSTRY i pod tym szyldem wypuściliśmy parę wydawnictw oraz zagraliśmy sporo fajnych koncertów. Obecnie tworzymy MENSKO, wypuściliśmy jedną płytkę a reszta to biała karta do zapisania 🙂

PIOTR: Moje ambicje? Może powiedzmy ładniej – marzenie – to grać jak najdłużej, dawać z siebie wszystko i nieść radość, dawać coś pozytywnego ludziom na koncertach. Robić to pomimo wszechogarniającej fali „hejtu” i różnych nieprzychylnych „nękaczy”, psychopatów i maniaków, którzy niestety pojawiają się wszędzie i próbują odebrać radość z grania. Ale niestety w takich czasach żyjemy – w czasach samozwańczych ekspertów od wszystkiego, uzurpatorów i dyktatorów z własnego nadania… szkoda mówić… Pozostańmy przy pozytywach – to zawsze się sprawdza!

Jak byście opisali swoją muzykę, nie używając ram gatunkowych? Jakie towarzyszą jej emocje? Kto na pewno powinien się zainteresować muzyką Mensko?

PIOTR: Naszą muzyką powinni się zainteresować wszyscy, którzy szukają w prawdziwych emocji, odrobiny szaleństwa ponad muzyczne wyrachowanie itp. To są takie klimaty – więcej garażu, mniej partytury 😉 Dla mnie rock to bunt, ale nie nihilistyczny tylko konstruktywny – który ma Ci dać kopa do pokonywania przeciwności, a nie do skończeniu na frazie „no future”. O przyszłość trzeba walczyć!!!

ZORRO: Na pewno takich emocji jak energia, miłość, radość, złość, wiara, upadek, nadzieja, zwątpienie, lęk, siła, odwaga. A twórczość nasza jest dla tych co patrzą szeroką perspektywą na otaczający świat i mają gorące serca i otwarte głowy.

Co było dla zespołu Mensko najważniejszym wydarzeniem w ubiegłym 2017 roku? Mam na myśli przede wszystkim Waszą aktywność.

PIOTR: Zagraliśmy klika naprawdę dobrych i miło do dziś wspominanych koncertów, z których najmilej wspominamy koncerty w Chełmie w Pub’ie 5 Sztuk oraz w Stodole Snów w ramach Biebrzańskiego Lata z Piosenką. Grzechem było by nie wspomnieć o naszym rodzimym Mensku, tzn Mińsku Mazowieckim, gdzie mieliśmy zaszczyt zagrać na Rock in Mińsk Fest w ramach Festiwalu 4M.

Dziękujemy za rozmowę i ostatnie słowo oddajemy formacji MENSKO!

PIOTR: Wspierajcie nas i dobrze o nas myślcie, a na pewno odwdzięczymy się z nawiązką! Keep on rockin’

ZORRO: Zachęcamy i zapraszam do obejrzenia naszego teledysku 🙂 Pozdro.


Pytał: Michael Rock

Więcej o zespole: https://pl-pl.facebook.com/MenskoOfficial/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *