MAZE OF SOUND (14.10.2013)

maze of sound

Maze Of Sound wyrósł nagle, jak z podziemi. W mediach zrobiło się głośno o tym, że pracujecie nad płytą, ja zaś sprawdziłem Waszą muzykę na tyle, na ile pozwala Internet i jestem pod dużym wrażeniem. Skąd się wzięliście? Przybliżcie naszym czytelnikom swój zespół.

Witamy serdecznie! Dziękujemy za zaproszenie do udzielenia wywiadu dla Rockarea! Bardzo cenimy to miejsce i cieszymy się, że możemy pojawić się na łamach Rockarea. Maze Of Sound narodziło się w lutym 2012 roku, kiedy to Piotr Majewski (instrumenty klawiszowe, skrzypce, kompozycje) postanowił stworzyć szczególny projekt muzyczny. Zaprosił do współpracy Krzysztofa Szymańskiego (perkusja), a kolejno dołączyli również Krzysztof Karaszewski (bas), Jakub Olejnik (wokal) oraz Rafał Galus (gitara). Zespół w tym składzie pracował ponad rok i w tym czasie zagrał około 20 koncertów w Polsce oraz nagrał EPkę „Man in the balloon”. Obecny skład zespołu to: Piotr Majewski, Kuba Olejnik, Rafał Galus, Bartek Sapota (bas) i Grzegorz Śliwka (perkusja). Maze Of Sound dostał spory „zastrzyk nowej energii” i ruszył z wyższego biegu! Pojawiły się zwycięstwa i występy na Przeglądach oraz Festiwalach, wkrótce pojawi się oficjalny teledysk oraz pierwszy album. Nasza muzyka dotarła również zagranicę.


Wiem, że pewnie wolelibyście uniknąć tego pytania, ale musze je zadać: jak określilibyście graną przez Maze Of Sound muzykę?

Staramy się grać muzykę ‘maze of sound”. Chcemy wypracować swój własny styl i być rozpoznawalną marką. Uważamy, że mamy oryginalne i charakterystyczne brzmienie. Jeśli chodzi o inspiracje i porównania, to na pewno Genesis, Marillion, Pink Floyd i INXS. Oprócz dźwiękowej, ważna dla nas jest również sfera wizualna; staramy się na scenie łączyć muzykę z teatrem.


O ile zdążyłem się zorientować, aktualnie gracie bez basisty? Czy tak już zostanie?

W ostatnim czasie skład sekcji rytmicznej zespołu uległ zmianie. Na perkusji Krzyśka Szymańskiego zastąpił Grzesiek Śliwka, a na basie Krzyśka Karaszewskiego – Bartek Sapota. Rzeczywiście nowego basisty szukaliśmy przez pewien czas; przez kilka miesięcy grał z nami Łukasz Skirzyński, ale ostatecznie to Bartek został u nas na stałe. To między innymi przez te małe zawirowania w składzie wystąpiliśmy bez basisty podczas I Edycji Przeglądu Zespołów Busko-Rock w Busku-Zdroju, gdzie co ciekawe jury wybrało nas zwycięzcami tego Przeglądu 🙂 Piotrek udanie zastąpił bas grając na instrumentach klawiszowych, co ogólnie dało ciekawe „nowe” brzmienie zespołu. Wkrótce będzie gotowe dvd z tego koncertu. Jesteśmy gotowi powtórzyć taki występ.


Na początku bieżącego roku nagraliście EPkę „Man in the balloon”. Gdzie można dostać ten materiał? Gdzie go nagrywaliście? I czy jest on faktyczną zapowiedzią dużego albumu?

EPka została nagrana w studio Sonar w Łodzi. Można ją otrzymać podczas naszych koncertów, chętnie przekażemy kilka sztuk dla Rockarea oraz ewentualnych konkursów dla czytelników 🙂 EPka nie jest jeszcze zapowiedzią naszego dużego albumu, a bardziej naszym przywitaniem się z słuchaczami. Pierwszym krokiem do nowego albumu będzie oficjalny teledysk, którego premiera już wkrótce …


Przeczytałem, że premierę płyty planujecie na marzec 2014 roku. Rozmawiacie z wytwórnią – możecie zdradzić coś więcej? Jeśli nie to, gdzie wydacie ten krążek, to choć, czego można się po nim spodziewać? Do kogo jest adresowany?

Tak, jesteśmy w trakcie rozmów z wytwórnią i rzeczywiście planujemy wydać album w marcu 2014 roku. Możemy powiedzieć, że wkrótce wchodzimy do studia i chcemy podejść do tematu w stu procentach profesjonalnie, tak aby nasza pierwsza płyta wciągnęła słuchaczy do labiryntu dźwięku, z którego nie ma ucieczki. Wiemy jednak, że i tak nikt nie będzie chciał się z niego wydostać 🙂


Od agencji Iron Media dowiedziałem się, że 27 września odbędzie się premiera klipu do utworu „Rain Charmer”. Kto realizował ten teledysk? Jak będzie wyglądał? Dowiedziałem się też, że premiera będzie towarzyszyła jakiemuś wydarzeniu, jednak o szczegóły sugerowano mi pytać już Was, więc?

Tak. We wrześniu 2013 roku zaczęliśmy współpracę z agencją Iron Media, z czego bardzo się cieszymy. Zgadza się. 27 września 2013 o godz. 21 wystąpimy z koncertem w Łodzi w klubie Scenografia i właśnie tam na dużym ekranie będzie miała miejsce premiera teledysku do utworu „Rain Charmer”. Reżyserem klipu jest Radosław Wolski, a szefem ekipy, która wzięła udział w tym przedsięwzięciu jest Robert Stępczyński. Była to dla nas świetna przygoda i wspaniale bawiliśmy się na planie klipu. Efekt tej pracy będzie można zobaczyć właśnie 27 września w Scenografii. Zagrają z nami: Support: Dla Kontrastu i After: Luke Erb. Zapraszamy!!!


Co jest największą ambicją zespołu Maze Of Sound?

Grać dużo koncertów, wydać dobry album i zarazić naszą muzyką jak najwięcej osób 🙂


Często koncertujecie? Gdzie będzie można Was zobaczyć w najbliższym czasie?

Staramy się grać jak najwięcej. Zapraszamy na nasze najbliższe koncerty:
18 października – Zamek Kazimierzowski, Przemyśl
16 listopada – Festiwal Karuzela (Warszawa)


Ostatnie słowo należy do Maze Of Sound!

Mamy nadzieję, że Maze Of Sound zagości w sercach czytelników Rockarea i nie raz spotkamy się na koncertach! Pozdrawiamy!!!

opracowanie: Iron Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *