2021.07.09 – STARLESS – Konin

Czyżby życie kulturalne wracało do normalności? Te słowa cisną się na usta po piątkowym koncercie STARLESS w konińskim OSKARD.

Objawienie artystyczne tegorocznej wiosny – STARLESS, po licznych zapowiedziach, przychylnych recenzjach i wywiadach w mediach zawitało tam, gdzie najczęściej miały miejsce promocje dobrze zapowiadające się projekty muzyczne, do klubu OSKARD Konin. Sam klub, widzom i piszącemu tą relację, objawił się jako obiekt po gruntownym remoncie w całej okazałości, z nowoczesną infrastrukturą. Koncert ten miał miejsce w kawiarni NOT ( nowa lokalizacja tzw. „małej” sali ), z ogromną przestrzenią sceniczną, pełną różnego rodzaju nowoczesnego sprzętu audio – light. Miejsca na widowni, w wygodnych fotelach… Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, sala była wypełniona do ostatniego wolnego miejsca.

Sam występ przygotowany był, (poza oczywiście muzycznymi dokonaniami), z całą starannością scenograficzną. Wokalistka Marta Bejma ubrana  w bajecznie kolorową suknię z wiankiem z róż we włosach, obie instrumentalistki – Monika Moszczyńska – wiolonczela i Małgorzata Myszkorowska  – skrzypce, ubrane  w tonacji czarnej, również z wiankami z róż we włosach, panowie Piotr Pryka – pianino elektryczne oraz Wojciech Kokociński – autor tekstów – również na czarno.  Scenografię uzupełniały rozrzucone po scenie czerwone roże, które w utworze Flowers, „grały” jedną z głównych ról.

Oprawa muzyczna tego koncertu, to utwory z pierwszej płyty STARLESS – Missing You, oraz nowe kompozycje, które mają znaleźć się na drugim krążku. Potwierdziły się zapowiedzi, była to POEZJA ARTROCKIEM PISANA z melodyjnymi kompozycjami, wyczarowanymi spod palców Piotra oraz smyczków Moniki i Małgorzaty. Super pomysłem była narracja Wojciecha, który przed każdym z utworów tłumaczył kanwę własnych tekstów angielskich na nasz rodzimy język. Nad sprawnym przebiegiem półtora godzinnego koncertu czuwała obsługa – Technika DK OSKARD, podnosząc w ten sposób wrażenia audio – wizualne.

Set lista;

1. Beginning
2. Silhouette
3. Shower
4. Dreamer
5. Autumn leaves
6. I could be god
7. Missing You
8. Lady of the Lake
9. Homesick
Encore:
Stars
Dreamer
Missing You
Flowers.

Opracował:
Ryszard Bazarnik
Zdjęcia:
Grzegorz Kamiński

[supsystic-gallery id=33]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *