2012.05.26 – Tune – Konin

REWELACJA, takim mianem określiłbym najkrócej to, co wydarzyło się w sobotę 26 maja w klubie Oskard w Koninie!

Łódzka formacja TUNE zagrała fantastyczny koncert, promując w ten sposób wydawnictwo „Lucid Moments”. Dla niewtajemniczonych, album ten przedstawia tajemnice snu bohatera o imieniu Michael, który po nagłym wybudzeniu popada w stany lęku. W tym stanie, w swojej podświadomości znajduje powiernika, który zamiast pomóc, jeszcze mocniej przejmuje nad nim władzę umysłową.
Ten koncept album, utwór po utworze wzmaga napięcie u odbiorcy. I takim był ten koncert. Świetnie ze swej roli wywiązał się wokalista Kuba Krupski, jak wytrawny aktor przedstawił spektakl …. jednego aktora. Było wszystko, zmienna interpretacja tekstu, sugestywne pozy, melorecytacje, krzyki, miotanie się po scenie aż do całkowitego …. wyciszenia.

Oddzielną sprawą była muzyka, z rozbudowaną frazą melodyczną, bogato zaaranżowana, pełna improwizowanych solówek gitarzysty, a zarazem kompozytora utworów Adama Hajzera, który współgrał z Kubą. Dodatkowo Janusz Kowalski na akordeonie guzikowym zaskakiwał niespotykanymi dźwiękami wydobywającymi się z wnętrza tego instrumentu miechowego. Klasą dla siebie był również basista Leszek Swoboda, autor wszystkich tekstów, a ponadto interpretator kwestii poetyckich podczas niektórych utworów. Oczywiście niezwykle dynamiczny był na perkusji Wiktor Pogoda!

Jak było do przewidzenia, koncert zawierał wszystkie utwory z tego niezwykłego wydawnictwa.
Set lista:
1.Dependent
2.Repose
3.Confused
4.LucidMoments
5.Mip
6.Dimensions
7.CabinFever
8.Masquerade
9. Dr Freeman
Na bis
10. Confused(akustycznie)
11. Dependent

Koncert wyśmienity, jedyną bolączką jest fakt spadającej frekwencji na konińskich koncertach. Propozycje repertuarowe Konińskiej Sceny Rocka Progresywnego zaskakują pozytywnie za każdym razem. Komentarze po koncertowe z niesłabnącą mocą wyrażają dobre opinie nt. wykonawców i prezentowanych utworów. Tylko że, jak w takim wypadku przy niskich wpływach ze sprzedaży biletów kontynuować życie muzyczne w klubie Oskard ?


Tekst/Video: Ryszard Bazarnik
Foto: Mariusz Jaworski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *