2011.12.08 – Believe – Konin

W nastroju przedświątecznym w czwartek 8 grudnia br. w sali widowiskowej OSKARD w Koninie, sympatycy ART ROCK’owego grania byli świadkami nietypowego koncertu. Koncert podzielony na trzy części; w pierwszej i trzeciej BELIEVE, tym razem akustycznie, w części drugiej Christophe Voise – fortepian. Z racji tego, że okres przedświąteczny nastraja do zadumy i melancholii, w tych właśnie klimatach muzycy zaprezentowali swoje umiejętności.

Do tego nastroju przyczyniło się miejsce, w którym odbywał się ten koncert. Nie od dziś wiadomo, dla tych którzy chociaż raz mieli okazję w warunkach OSKARD być uczestnikami koncertów, świetna akustyka poparta dobrym nagłośnieniem i ta feria świateł ! Było to o tyle ważne, że koncert ten rejestrowany pięcioma kamerami, na potrzeby wydawnictwa DVD.

Jak przystało na akustyczny charakter koncertu, w centralnym punkcie sceny stał fortepian, za którym zasiadał Konrad Wantrych, po prawej Satomi ze swoimi skrzypcami, dalej idąc Mirek Gil z gitarą akustyczną i Przemas Zawadzki na basie (obaj dostojnie siedzieli na …. stołeczkach) całość zamykał Vlodi Tafel na „bębnach”. Z przodu, jak przystało na frontmena Karol Wróblewski. Wszystkie prezentowane utwory zostały specjalnie przearanżowane i były to utwory z ostatniego krążka BELIEVE – World Is Round oraz wydawnictwa – MrGil. Mimo, zdawałoby się spokojnego przebiegu koncertu, publiczność nagradzała muzyków rzęsistymi oklaskami.

W drugiej części koncertu wystąpił gość specjalny – Christophe Voise, którego uczestnicy wrześniowego koncertu – „Przyjaciele dla Roberta” zapamiętali z niecodziennego podejścia do wykonań muzyki klasycznej. I tym razem miał on do zaproponowania własną kompozycje „Hiszpański romans” na fortepian z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej (niestety odtwarzanej z laptopa). Ale kto wie, może następnym razem będzie to udział „prawdziwych” symfoników?
Drugim, były utwory Chopina specjalnie na ten cel skompilowane w całość, przy czym artysta zadał publiczności pytanie, z ilu składał się utworów znakomitego polskiego kompozytora. Na zakończenie odbyło się wytypowanie zwycięzcy, którzy mieli podać prawdziwą odpowiedź, na zwycięzcę czekała nagroda w formie koszulki stowarzyszenia IN Art organizatora koncertu.

Na początku części trzeciej, został zagrany cover Johna Lennona – Imagine, poświęcony kolejnej rocznicy śmierci wielkiego artysty. I tutaj Karol nie pierwszy raz zaprezentował swe walory głosowe!!! W dalszej części po prezentacji swoich utworów, był też czas (tradycyjnie) na solo perkusyjne Vlodi’ego, co pobudziło publiczność do coraz bardziej żywiołowych reakcji.

Gdy już koncert dobiegł końca, nie obyło się bez bisów oraz na sam koniec spontanicznego – jam session, co się też stało się udziałem piszącego. Dziś mogę pochwalić się, że też grałem z BELIEVE !!!!!

Tekst i video: Ryszard Bazarnik
Zdjęcia; Grzegorz KamińskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *