2009.05.03 – Siódma w Nocy, Mr. Blues, Droga Ewakuacyjna – Piekary Śl.

3.05.09 w Ośrodku Kultury Andaluzja wystąpiły trzy zespoły.
Jako pierwsza wystąpiła dobrze znana piekarskiej widowni Droga Ewakuacyjna grupa z Siemianowic, której liderką jest charyzmatyczna wokalistka Karina Osowska…o bardzo mocnym i oryginalnym głosie. Wokalistka ma silną osobowość co można zauważyć na każdym koncercie .Obok niej wyróżniającą się postacią jest gitarzysta Olek Gilza …którego gra przykuwa uwagą i powoduje, że zostaje zapamiętana długo po tym jak zespól zakończy koncert. Tempo koncertu było tak szybkie, że Olek nie zdążał zmieniać gitar w czasie przerw między poszczególnymi utworami
W repertuarze zespołu obok własnych kompozycji takich jak „Piórko” znajdują się covery AC/DC, TSA, LED ZEPPELIN, JANIS JOPLIN. Ta ostatnia gwiazda stała się inspiracją i zarazem idolką wokalistki Kariny Osowskiej a utwór Cry Baby do złudzenia przypomina oryginał . Muzyka wykonywana przez zespół to szeroko rozumiany blues i rock. Młodzi wykonawcy starają się jak sami twierdzą otwierać na inne gatunki by nie grać jednego rodzaju muzyki tylko próbować wszystkiego po trochu. Starają się tworzyć własną muzykę i własne teksty ponieważ są bardzo wrażliwymi ludźmi a publiczność to uwielbia i kocha. Grupa z Siemianowic ma już zagorzałych fanów, którzy jeżdżą na wszystkie koncerty razem z zespołem. Każdy występ jest przyjmowany bardzo ciepło i entuzjastycznie.
Kapela dała swój pierwszy koncert cztery lata temu a ich marzeniem jest występ na dużym festiwalu takim jak Rawa Blues. Obecny skład zespołu to: Karina Osowska (wokal), Andrzej Kita (gitara basowa), Przemek Krzisiński (perkusja), Olek Giza (gitara solowa) , Paweł Żywczak (keyboard).

Drugi zespół MR Blues.
Kapela uczestniczyła w wielu imprezach muzycznych miedzy innymi: Rawa Blues1999, Przystanek Woodstock-Kostrzyn 2004, 2005, Międzynarodowy Zlot Harleyowców we Wrocławiu, „Rybnik Blues Festiwal” 2005, 2006, 2007,2008. Lider i kierownik zespołu Bogdan Rumiak jest nie tylko doskonałym muzykiem i autorem tekstów ale również kierownikiem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Bluesowego w Rybniku – RYBNIK BLUES FESTIWAL. To bardzo doświadczeni muzycy, którzy poczęstowali zgromadzoną publiczność bardzo solidną dawką bluesa. Kapitalnego nastroju dodaje ustna harmonijka, na której niesamowicie przygrywał Wojtek Młynarczyk. Dzięki jego grze mogłem się przez chwilę poczuć jak na festiwalu w Mrągowie.

Główną gwiazdą wieczoru był zespół Siódma w nocy.
SIÓDMA W NOCY to śląskie trio grające elektrycznego bluesa. Zespół działa od czterech lat. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem, zafascynowani twórczością B.B Kinga, Erica Claptona, Stevie Ray Vaughana czy legendarnej grupy The Doors. Choć w ich repertuarze znajdują się głównie własne kompozycje, nie stronią od standardów mistrzów gatunku blues & rock’n’roll. Grupa grała na największych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą – Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Blues Colours, Bluestracje w Chorzowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie czy Blues Jamboree na Słowacji. Jednym z największych sukcesów zespołu jest dwukrotna wygrana w konkursie festiwalu Rawa Blues (2006, 2008). Piosenka „Pewnie po mnie przyszli…” znalazła się na najnowszym krążku Piotra Kaczkowskiego „Minimax Pl”, natomiast 16 września 2008 r. miała miejsce premiera 5-cio płytowej „Antologii Polskiego Bluesa”, gdzie Siódma w nocy z utworem „Watch yourself” zaistniała w gronie takich wykonawców jak Tadeusz Nalepa, Kasa Chorych, Nocna Zmiana Bluesa, czy zespół Dżem.
W kwietniu b.r. ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”.

Charyzmatycznym liderem i twórcą tej formacji jest Kajetan Drozd – gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Jego gra spowodowała, że mimo późnej pory nie mogłem opuścić Andaluzji. Facet tak niesamowicie grał i śpiewał, że nie sposób było siedzieć na krześle, nogi same skłaniały się do tańca. Jego mimika twarzy kapelusz na głowie i charakterystyczny sposób gry na gitarze do złudzenia przypomina mistrza bluesa Steviego Ray-Vaughana. Niezłe poczucie humoru Kajetana spowodowało, że cała sala zapragnęła uczyć się nagle śpiewania w języku angielskim. Z początku było trochę nieśmiało ale po zwróceniu przez muzyka w żartobliwy sposób uwagi wszyscy dali z siebie wszystko a z naszych gardeł buchał ogień. Moim skromnym zdaniem Kajetan swymi nieprzeciętnymi umiejętnościami i luzem przyćmił zagraniczne gwiazdy bluesowe występujące niedawno w Andaluzji.
Zespół imponuje żywiołowością, perfekcją wykonania, a także olbrzymią radością grania i świetnym kontaktem z publicznością. SIÓDMA W NOCY to nie tylko muzyka, to widowiskowe granie połączone z dobrą zabawą.
Skład zespołu: Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka, Marek „Mały” Idzik – gitara basowa, Aleksander „Olo” Juraszczyk – perkusja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *