2009.04.18 – Quidam – Konin

W ramach cyklicznych koncertów organizowanym przez Agencję ArtRockBlok z Konina, w miniony weekend 18 kwietnia br. fani rocka progresywnego mieli nie lada gratkę. Muzycy formacji tego QUIDAM rejestrowali koncertowe DVD.

Produkcją wydawnictwa dvd zajęła się Firma „PROvizORCA” Rafała „Rufio” Wieczorka, która rejestrowała wizję sześcioma kamerami HD. Do współpracy w tym przedsięwzięciu zaangażował się specjalista od świateł i wizualizacji klubu „Oskard” Krzysztof Kaczmarek.

tłumu widać było wiele osób spoza Konina; była silna grupa z Warszawy, związana z klubem „Progresja”, ponadto ekipy z Poznania, Wrocławia, Łodzi, Kalisza, Wrześni oraz oczywiście spora gromada ziomków QUIDAM z Inowrocławia !!!
W zapowiedziach koncertowych było wiadomo (i to się potwierdziło), że zespół zaprezentuje materiał głównie z ostatniej i przedostatniej płyty oraz ….. jak zwykle będą ….niespodzianki muzyczne. Wśród zaproszonych gości była Matylda Ciołkosz – skrzypce (Cashmere, Gargantua) oraz Piotrek Rogóż – saksofon altowy i jak mieliśmy się okazję przekonać, w związku z tymi nowymi „twarzami”, niektóre ze znanych nam utworów zostały przearanżowane, co tylko dodało im „kolorytu”.

W trakcie koncertu wokalista Bartek Kosowicz zachęcał publiczność do zajęcia miejsca pod sceną, co też mu się udało. Widownia ożywiła się, zachęcana do odśpiewywania wspólnie znanych z płyt utworów. Zrobiło się niezwykle sympatycznie.

Pod koniec koncertu, podczas pierwszej z serii bisów, bardzo ciekawie wypadła prezentacja slajdów, autorstwa Michała Florczaka (autora okładki „Alone Together”), Była to prezentacja graficzna wykonywanego utworu. Wspaniałe połączenie !!!!!
W końcówce tego utworu, wszyscy muzycy siedli bezpośrednio na scenie, jeden obok drugiego i w tej pozycji odbierali aplauz widowni (coś oryginalnego !!!!).

Myliłby się ten, kto by przypuszczał, że tego wieczoru będą grane tylko i wyłącznie własne kompozycje! Otóż zespół jak zwykle zaskoczył znanymi „coverami”; „RED” – King Crimson, „Around The Storming Bay” – SBB, „Riders on The Storm” – The Doors, „Hush” – John South i na sam koniec, w serii drugich bisów – „Wish you Were Here” – Pink Floyd, podczas którego Maciek Meller i Mariusz Ziółkowski z gitarami akustycznymi siedzieli na scenie.

Set lista:
Different
Kinds Of Solitude At Night
One Day We Find (+ RED – King Crimson)
Surrevival
Depicting Colours Of Emotion
We Lost (+ AROUND THE STORMING BAY – SBB)
Medley
They Are There To remind us (+ RIDERS ON THE STORM – The Doors)
Of Illusions
Not So Close (+ HUSH – John South)
We Are Alone Together
Sanktuarium
But Strong Together
Wish You Were Here

Blisko dwie godziny wspaniałej zabawy jak sądzę, na długo utkwi słuchaczom w pamięci. Tradycyjnie, po koncercie, odbyło się spotkanie w sali klubowej „na dole”, gdzie przy „piance” prowadzono rozliczne rozmowy, były też liczne autografy na płytkach i plakatach.

I w takim to nastroju przyszło nam się rozejść. Wspaniały był to wieczór. Przyjdzie teraz oczekiwać na efekty pracy kamer w postaci zapowiadanego wydawnictwa DVD, które wg zapowiedzi ukaże się przypuszczalnie pod koniec tego roku!

QUIDAM, dzięki za wspaniały i niesamowity wieczór !


Tekst : Ryszard Bazarnik
Zdjęcia : Grzegorz Kamiński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *