2007.12.16 – KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI – Katowice

kat i roman

Właśnie wróciłem z koncertu KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI z MEGACLUBU w Katowicach – mieście Romka i reszty składu (oprócz jednego gitarzysty który jest z Sosnowca). Koncert promował DVD z koncertem z kwietnia tego roku, zatytułowane „Życie po życiu”
KATA supportowały dwa zespoły WITCHKING oraz ISCARIOTA. Zrobiły na mnie niesamowite wrażenie i jak tylko dowiem się o ich koncertach na pewno wybiorę się ponownie. Koncert trwał prawie cztery godziny z czego KAT grał ponad dwie i o to chyba wszystkim chodziło. Atmosfera koncertu rewelacyjna dużo lepsza od tej z poprzedniego koncertu (Kata w Mega) w kwietniu. Chyba zbliżający się koniec roku tak nastraja. Publika do pozazdroszczenia od młodocianych fanów po starych wyjadaczy. Myślę, że każdy znalazł na tej imprezie coś dla siebie. Takiego tłumu w Megaclubie dawno nie widziałem, jeśli w ogóle kiedykolwiek widziałem. Zaskakujące a zarazem krzepiące, że ludzie jednak wciąż potrafią entuzjastycznie podejść do takiej imprezy, w co wielokrotnie zdarzało mi się wątpić na prawie pustych, podczas często znakomitych koncertów, salach. Romek jak na swój wiek pokazał doskonałą wokalnie formę. Dziwi mnie to, że publiczność nie krzyczała „Nie ma Kata bez Romana” co zdarzało się na koncertach w innych regionach kraju. Ja natomiast jestem przekonany, że KAT to wokal Romana plus reszta i niech tak zostanie a Luczyk niech… KAT zaprezentował tylko jeden utwór ze swojej nowej (dopiero w produkcji) płyty lecz niestety (jak dla mnie) po angielsku, ale zaraz po wykonaniu Roman rozwiał wątpliwości i powiedział: te utwory oczywiście zaśpiewam w ojczystym języku . Jest to jednak dość inny styl niż to co do tej pory mogliśmy usłyszeć dość krzykliwa i bardzo ostra forma metalu, ale przekonamy się o tym dopiero po wyjściu i wysłuchaniu płyty. Moim zdaniem twórczość Kata i jego fenomen w znacznej mierze leży w niepowtarzalnych tekstach Kostrzewskiego i jego barwnym słownictwie. Tego się nie da zrozumieć w obcej mowie.
Program był bardzo zróżnicowany i nie dyskryminował żadnej płyty. Dość długi koncert ale upłynął bardzo szybko. Teraz pozostaje czekać na płytę i na kolejne koncerty KATA oby tak wspaniałe jak ten.

Mikmet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *