WRINKLED FRED – 2023 – One Last Dance

1. Lessons Learned
2. Gods, Satans and Human Beings
3. POVs
4. Headaches
5. Sins on My Shirt
6. Hatred for the Clockwise Movement
7. Miasto
8. Fake Alliance
9. Rockin’ in the Free World

Rok wydania: 2023
Wydawca: –


WRINKLED FRED to warszawska formacja rockowa, której początki sięgają roku 1995. Na krążek debiutancki przyszło im nieco poczekać, „Crack y Rocc” ukazało się w  roku 2003 (płyta było nominowana do Fryderyka w kategorii „album roku heavy metal”), drugi „Watch Them Drop Like Flies” w 2006, po czym w roku 2009 zespół zawiesił działalność by po latach niebytu, w 2023, zaprezentować słuchaczom krążek „One Last Dance” (czy to album powitalno/pożegnalny? Tytuł przyznacie, że frapujący? Czas pokaże).

Na wydawnictwie znajduje się dziewięć bardzo przyjemnych i fajnie zagranych rockowych utworów. Zespół bawi się muzyką i słychać radość z grania. Dominują dynamiczne rockery z mocnymi gitarami i wyrazistą perkusją (np. otwierający krązek „Lessons Learned”), ale nie brakuje też delikatnych skoków w bok, w tym przypadku w kierunku funky (kłania się RHCP) w postaci „Gods, Satans and Human Beings” czy „Fake Alliance”. W szybkim „Miasto” zespół pokłonił się swojemu miastu rodzinnemu (to jedyny utwór z tekstem po Polsku), a w „Rockin’ in the Free World” Neilowi Youngowi (to oczywiście cover tego klasycznego utworu). Do gustu przypadły mi też nośny i wręcz przebojowy „Sins on My Shirt” z fajnym riffem oraz „Hatred for the Clockwise Movement” w wpadającym w ucho refrenem.

„One Last Dance” to solidna płyta. Czy w zalewie muzyki, z jakim mamy do czynienia od kilku lat, ma jakąś szansę? Tego nigdy nie wiadomo. Łaska słuchaczy na pstrym koniu jeździ i z niszowej kapeli można lotem błyskawicy osiągnąć szczyty by za chwilę wrócić do punktu wyjścia. Potencjał jest – trzymam kciuki!

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *