WOLBACH, RYSZARD – 2013 – Wielki Dzień

1. Spadam w Dół
2. Na Krawędzi Urwiska
3. Biegłem we Mgle
4. Patrz oto Świat
5. Może Nadszedł Czas
6. Czas jak Kropla
7. Szklane Łzy
8. Jeśli Bardzo Czegoś Chcesz
9. W Objęciach Gór
10. Kto Jeszcze Taką Miłość Zna
11. Gdy Patrzę w Lustro
12. W Stronę Słońca
13. Zakochani Jak My
14. Wielki Dzień

Rok Wydania: 2013
Wydawca: Ido
http://ryszardwolbach.bloog.pl/
http://www.kolorynadziei.pl


Niedawno pisałem o albumie „Tajemna Moc” autorstwa projektu Sopor. Dziś pora na kolejny krążek wchodzący w skład wydawnictwa „Kolory Nadziei”. Tym razem mowa o płycie „Wielki Dzień” Ryszarda Wolbacha. Muzyk ten, znany z grup Babsztyl czy Harlem w przeciwieństwie do Sopora postawił na liryczność i na zasadzie pewnego kontrastu otrzymujemy dwie ciekawe płyty.

„Wielki Dzień” wypełnia czternaście dość lekkich utworów utrzymanych w poprockowej konwencji. Podobnie jak na płycie „Tajemna Moc” tak i tu uwagę zwracają ciekawe i mądre teksty. To właśnie one są największym atutem tego wydawnictwa. Muzycznie nie odnajdziemy tu niczego odkrywczego. Dużo akustycznych gitar czy klimatów a’la Mark Knopfler, odrobina samby („Może Nadszedł Czas”) i odlot w stronę Dżemu („Na Krawędzi Urwiska”). Ten ostatni od pierwszych wersów przywodzi skojarzenia z „List do M.” (podmiot liryczny zwraca się do swojej matki).

Mankamentem tego krążka jest pewna monotonia, która wkrada się w okolicy utworu numer 9. Wydaje się, że zdecydowanie lepiej by to wszystko „zagrało” gdyby skrócić materiał o te 3-4 utwory. Obok perełek pokroju „Czas jak Kropla” pojawia się nijaki „W Objęciach Gór” i psuje odbiór całości.

„Wielki Dzień” to przyjemna muzyka do słuchania w niedzielne popołudnie. Delikatna muzyka, intrygujące teksty i pozytywna energia. Mimo pewnych wad warte sięgnięcia.

6,5/10

Piotr Michalski

PS. Albumów „Tajemna Moc” oraz „Wielki Dzień” na chwilę obecną nie da się kupić osobno. Wchodzą one w skład wydawnictwa „Kolory Nadziei” i coś czuję, że za jakiś czas mogą to być białe kruki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *