WE SELL THE DEAD – 2020 – Black Sleep

1. Caravan
2. Across the Water
3. Black Sleep
4. Carved in Stone
5. The Light
6. Hour of the Wolf
7. River in Your Blood
8. Nightmare and Dream
9. Scars in My Heart
10. Shallow Grave

Rok wydania: 2020
Wydawca: Edel
https://www.facebook.com/WeSellTheDead/


Całkiem zacne grono – to pierwsza myśl przychodząca do głowy przy okazji rzutu okiem na naklejkę informacyjną na nowej płycie formacji WE SELL THE DEAD. Mamy tu muzyków związanych obecnie, lub w przeszłości z takimi grupami jak In Flames, Spiritual Beggars/Firewind czy Dromriket. Co z tego wyszło?

„Black Sleep” to koncept oparty na temacie śmierci i umierania (w okresie pandemii koronawirusa, temat jak znalazł…). Pod względem muzycznym mamy do czynienia w miksem heavy metalu w stylu Black Sabbath z okresu z Martinem z hard rockiem a dokładniej, współczesnym obliczem Europe.

Dziesięć niespiesznych kompozycji układa się w jedną dość mroczną całość. Królują tu ciężkie gitarowe riffy, ale nie brakło miejsca dla Hammondów czy klawiszowych plam. Zespół nie unika przebojowych melodii („Across the Water”), jest i półballada („Shallow Grave”) a melodyjny „Nightmare and Dream” nieodparcie może się kojarzyć ze starym dobrym Scorpions. Sporo tu melodii, sporo wpadających w ucho soczystych riffów, nie mniej czegoś chyba zabrakło. Nie jest to album, którego słucha się z wypiekami na twarzy i choć to bardzo porządne wydawnictwo to jednak klasyką raczej nie zostanie…

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *