WAVE – 2017 – Between

1. Illusion
2. Rat
3. Lost
4. Trash
5. Midsummer
6. Another Day
7. Aftertaste
8. Should Something Say
9. Between

Rok wydania: 2017
Wydawca: Lynx Music
Profil Facebooku>„Between” to już drugi krążek kieleckiego Wave. Poprzedni, zatytułowany „ Me and Reality” ukazał się w roku 2017, a biorąc pod uwagę, ze nowe wydawnictwo światło dzienne ujrzało zaraz na początku roku 2018 to można powiedzieć, ze panowie poszli za ciosem.

Na album składa się dziewięć utworów, które balansują gdzieś na krawędzi art rocka, rocka progresywnego czy klimatycznych brzmień zespołów pokroju Anathemy. Muzycy najlepiej czują się w niespiesznych, nieco dołujących i melancholijnych klimatach, stąd nie uświadczymy tu ani zakręconych gitarowych solówek ani klawiszowych wywijasów. Powiedziałbym, że muzyka jest bardzo „oszczędna”, czasami wręcz za bardzo. Przeważają delikatne dźwięki i dość delikatny śpiew. Na pewno uwagę zwraca otwierający wydawnictwo „Illusion”, wpadający ucho (chyba jedyny na płycie) „Lost”, w których dobrym pomysłem było umieszczenie partii skrzypiec oraz nowofalowy, „zimny” „Trash” – to jednak trochę za mało.

„Between” jako całość wydaje się nieco zbyt zachowawcza, brak tu tego magicznego pierwiastka, który powoduje, że płyta na długo pozostaje w pamięci. To rzetelny i dość spójny krążek. Prawdziwym sprawdzianem będzie jednak album numer trzy i wierzę, że panowie rozwiną na nim skrzydła, bo mają predyspozycje do tworzenia przyjemnej muzyki.

6/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *