VINCENT – 2021 – Space

VINCENT - Space

1. De Best
2. Nie Bój Się
3. Szepty
4. Ocean Łez
5. Niewinne Dzieci
6. Tylko Słowa
7. Uciekaj Stąd
8. Wbij Szpony
9. Karma
10. Wiatr Północy
11. Aż Po Blady Świt

Rok wydania: 2021
Wydawca: Vincent
https://www.facebook.com/vincent.zespol


Grali w Opolu i Sopocie, w 1986 zagrali na Metalmanii, w latach 90-ych odbyli szereg udanych tras po czym słuch po nich zaginął…. VINCENT, bo o nich mowa po latach milczenia powrócili w roku 2014 czego efektem są albumy „Aura”(2014) oraz „Infinity” (2016). W 2021 kierowana przez charyzmatycznego wokalistę Piotra Sonnenberga formacja zaprezentowała nowy krążek, zatytułowany „Space”.

Uwagę zwraca już kapitalna okładka, niezwykle klimatyczna a w wersji, którą otrzymałem do recenzji dodatkowo z trójwymiarową naklejką na froncie.

Jak wypada „Space” muzycznie? Niedawno zachwycałem się nowym wydawnictwem grupy KRUK („Be There”) nagranej z udziałem Wojtka Cugowskiego i w przypadku nowego wydawnictwa VINCENT również mamy do czynienia z hard rockiem. O ile jednak KRUK zaprezentował album utrzymany w duchu klasyków o tyle VINCENT zaprezentowali zdecydowanie współczesną wersję tego gatunku (z zakrętami w stronę metalu). Ostro tnące gitary i nowoczesna produkcja (za nią odpowiada Voytek Kochanek znany ze współpracy z wieloma tuzami muzyki, w tym Ozzy Osbournem, Steve Vai’em, Guns N’ Roses czy Whitesnake) to cechy wyróżniające to niezwykle zróżnicowane wydawnictwo. Znajdziemy tu ultra przebojowe hity „Nie Bój Się”, urokliwe ballady („Ocean Łez” czy Uciekaj Stąd”), zespół nie boi się podejmować tematów trudnych („Niewinne Dzieci”), a i drewna do hard rokowego ogniska potrafią dołożyć (soczysty „Tylko Słowa”, niemal metalowy „Wiatr Północy” czy dynamiczny  „Aż Po Blady Świt”). Sporo tu też nieco cięższego grania w postaci utworów „Szepty” i „Wbij Szpony”).

Na koniec muszę wspomnieć, że niezwykłą ozdobą krążka są znakomite partie gitary. Wioślarz, Jarek Michalski, wycina solówki, że palce lizać. Jest z wyczuciem, feelingiem a i warsztat ma nieprzeciętny! Znakomita robota!

Grając hard rocka VINCENT, w naszym kraju, na zawsze są chyba skazani na pewną niszę, choć głęboko wierzę, że i ten gatunek czeka renesans!

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *