VERBAL DELIRIUM – 2013/2020 – From The Small Hours Of Weakness

1. 10.000 Roses (5:20)
2. Desire (5:21)
3. Erebus (0:49)
4. Dance Of The Dead (2:51)
5. The Losing Game (8:54)
6. Desintegration (4:57)
7. Dance Of The Dead (Reprise) (0:37)
8. Sudden Winter (8:24)
9. Aeons (12:44):
Part 1: In The Dream Room
Part 2: Roaming In Chaos

Rok wydania: 2013/2020
Wydawca: st/Oskar
https://verbaldelirium.bandcamp.com/


W temacie muzyki, Grecja do tej pory kojarzyła mi się z …Eleni i znakomitymi kapelami parającymi się ekstremalnymi odmianami metalu (Rotting Christ, Varathron). Prog rock i Grecy? To było mi obce… do teraz.

Dzięki poznańskiemu wydawnictwu Oskar swoje drugie życie otrzymały dwa krążki niezwykle ciekawej formacji VERBAL DELIRIUM. Chwała im za to, bo tak znakomita muzyka jak ta zawarta na „From The Small Hours Of Weakness” przeszła, wydana własnym sumptem w 2013 roku, bez większego echa.

Album składa się z dziewięciu utworów (w tym trzech króciutkich, instrumentalnych interludiów), w których każdy koneser wyrafinowanych dźwięków znajdzie coś dla siebie. Ta muzyka to tygielek gatunków i stylów, crossover pełna gębą w którym pod przykrywka nastrojowego progresywnego rocka usłyszymy i elementy psychodeli („Aeons”), przebojowego, gitarowego rocka („Desintegration”), odrobiny soundtrackowego rozmachu („Desire”) czy lokalnego folku (cudowny „Sudden Winter” z ujmującymi partiami mandoliny).Grecy nie przywiązują się od konwencji, jazzująca solówka odnajduje się obok partii Floydowych a dźwięki fletu czy saksofonu nie są tu niczym nadzwyczajnym (np. solo„The Losing Game”).

Muzycy tworzący VERBAL DELIRIUM fach w dłoniach mają, do tego komponują znakomite melodie! Teraz pozostaje już chyba wyłącznie kwestia odrobiny szczęścia.

9/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *