V/A – 2016 – Prowadź Mnie Ulico vol. 6

1. Karcer – Jesteśmy skałą
2. Kolaboranci – Kukieł
3. WC – Obciach
4. Ser Charles – Vanilla Ice
5. Cosmopoliss – Rewelacje
6. Łap!Punka – Dlaczego ja?
7. Tife Tife – Mam to gdzieś
8. Konwent A – W imieniu prawa
9. Arcy Młyn – Personalnie
10. 4 Kilo Obywatela – Wychowani na trzepaku
11. Bang Bang – Złe dzielnice
12. Kolaboranci – Pociąg do H.
13. The Headhunters – Nie chcemy pamiętać
14. ADHD Syndrom – Business Punx
15. Konwent A – Proszę księdza

16. 4 Kilo Obywatela – Skambaras
17. Ser Chales – Niesymetrycznie
18. Łap!Punka – Co to jest za punk?
19. Cosmopoliss – Trendy,
20. ADHD Syndrom – Polacy na wczasach
21. Tife Tife – TV kanał
22. Kolaboranci – Transparenty
23. Bang Bang – Chcemy palić
24. WC – Pracujesz – Produkujesz
25. Karcer – Wydrenowana ziemia
26. Kolaboranci – Dajcie mi wasze głosy
27. The Headhunters – Nasza przystań
28. Konwent A – Czerwień i biel
29. ADHD Syndrom – Tacy sami

Rok wydania: 2014
Wydawca: Jimmy Jazz Records
http://www.jimmyjazz.pl/


„Prowadź Mnie Ulico” to seria składanek jakie co jakiś czas wydaje Jimmy Jazz Records, a w jej skład wchodzą utwory z pewnego okresu czasu. Pierwsza z nich ukazała się w 2004r. – właściwie to niedługo po tym (patrząc z perspektywy lat) jak wydawnictwo zmieniło nazwę z wytwórni Rock’N’Roller. Utwory zebrane na szóstej edycji krążka to wybór spośród płyt wydanych przez wydawnictwo pomiędzy 2012, a 2014 rokiem.

Jak to zwykle bywa przy składankach najczęściej na takich płytach zamieszcza się „hity” z danej płyty zespołu, czy też utwory tytułowe, więc w zasadzie taki składak wystarczy w zupełności komuś kto chce tylko ogólnie wiedzieć co się działo przez pewien czas w pozycjach wydawniczych (akurat w tym wypadku Jimmy Jazz Records) lub chce mieć gotową, ułożoną odpowiednio już wcześniej playlistę na krążku. Samej zawartości składanki nie można nic zarzucić, bo znajdują się na niej wszystkie najważniejsze płyty wydawnictwa z danego okresu. Trudno też w takiej gęstwinie oceniać każdy utwór z osobna, chociaż na uwagę zasługuje fakt, że pomiędzy kawałkami z innych płyt pojawiły się także pojedyncze utwory wcześniej niepublikowane (w dniu premiery składanki). Oznacza to, że niektóre piosenki zostały nagrane już wcześniej i ukazały się tutaj jeszcze przed premierą oficjalnej płyty (przykład – Cosmopoliss – Trendy).

Doczepić się można jedynie sposobu wydania płytki. Rozumiem, że jest to niejako egzemplarz niemalże promocyjny dostępny w niskiej cenie. Jak zauważyłem wcześniej może być on traktowany albo jako gotowa lista do odtwarzania, albo jako egzemplarz, który dostarcza prawie trzydziestu utworów dzięki którym można się w razie potrzeby wgłębić w konkretny zespół i wybrać coś na kolejny zakup. Wydaję mi się jednak, że tekturowa koperta bardziej przypomina wkładkę do gazety (a przecież taka jest dodawana jako Promo CD do Garażu) niż indywidualne wydawnictwo. Graficznie rewelacji też nie ma. No, ale to chyba jedyne, do czego można się przyczepić w przypadku tej składanki. To co najważniejsze, czyli dobrana muzyka prezentuje się jak najbardziej ok.

8/10

Rafał Dercz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *