TRK PROJECT – 2021 – Books that end in Tears

TRKProject - Books that end in tears

1. Lord Of The Flies
2. The Trail
3. 1984
4. Animal Farm

Rok wydania: 2021
Wydawca: Lynx Music


Lubicie sobie czasem popłakać? Jeśli przy lekturze książek czy oglądaniu wzruszającego filmu zdarzyło Wam się uronić łzę to tym razem do kompletu dochodzi najnowsze dzieło Ryszarda Kramarskiego i jego projektu TRK Project.

Płyta „Books that end in Tears” już samym tytułem nawiązuje do tego o czym wspomniałem na wstępie a dźwiękowa podróż do, której zaprasza autor z zespołem zagwarantuje Wam masę chwil zadumy. Zadumy dotyczącej aktualności treści zawartych na płycie a będących efektem muzycznej inspiracji czterema wyjątkowymi pozycjami światowej literatury.

Ryszard Kramarski wziął na warsztat: „Władcę Much”, „Proces”, „Rok 1984” oraz „Folwark Zwierzęcy” i ze swoim perfekcyjnym podejściem do warstwy lirycznej i muzycznej zaprezentował kolejny niezwykle udany album. Tu wszystko jest na właściwym miejscu. Nieważne czy śpiewa Karolina Leszko (CD1) czy Dawid Lewandowski (CD2) muzyka płynąca z głośników po prostu wypełnia przestrzeń atmosferą zadumy i niezwykłym klimatem, który stanowi tu podstawę wszystkiego. Cudowne solówki Marcina Kruczka po prostu pieszczą zmysł słuchu i nie można przejść obok nich obojętnie. Wyczucie z jakim gra to po prostu absolutne mistrzostwo gitarowego fachu. Nie można nie wspomnieć też o znakomitej pracy sekcji rytmicznej no i maestro Kramarskim, naszym mistrzu „czarnobiałego” parapetu.

Mocna pozycja, oj mocna – a najbardziej szokujące jest to jak wciąż bardzo aktualne treści niosą ze sobą wspomniane dzieła literatury. Ubrane w odpowiednie tło muzyczne nabierają nowego wymiaru. Brawo za pomysł i za realizację… choć okładka nieco odstaje od kapitalnej reszty…

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *