TRK Project – 2020 – Sounds From the Past/Mr Scrooge

okładka TRKP sounds scrooge 2020

Sounds From the Past (2CD)
1. Visionary Of Heaven
2. These All Paparazzis
3. The Technology Trap
4. The Fairly Tales Of A Stranger
5. Welcome To My Channel !
6. Please Stop The Time
7. We Know Nothing
8. Sounds From The Past

Mr. Scrooge (2CD)
1. Mr Scrooge
2. My Old Friend
3. First Spirit
4. The Price Of Love
5. Second Spirit
a ) Tiny Tim
b) Ignorance & Want
6. The Last Of The Spirit
7. R.I.P. [7:22]
8. Now Is The Time…

Rok wydania: 2018/2020, 2019/2020
Wydawca: Lynx Music


Na temat albumów   „Sounds From the Past oraz „Mr Scrooge” TRK Project wypowiedziałem się już przy okazji recenzji pierwszych wydań.  Tym razem postanowiłem potraktować je razem a to dlatego, że przy okazji wznowienia obu krążków, poza drobnymi zmianami w szacie graficznej, mamy jedną istotną, wspólną różnicę.

Idąc wzorem ostatniego wydawnictwa projektu, płyty „Kay & Gerda” wspomniane wznowienia urosły o dodatkowy dysk! Tak, teraz materiał zajmuje dwa srebrne krążki a do znanych już wersji oryginalnie wykonywanych przez Karolinę Leszko doszła płyta z liniami wokalnymi niezwykle utalentowanego Dawida Lewandowskiego oraz nieco przearanżowana i na nowo zmiksowana.

Jak wypadły te nowe interpretacje? Otóż co najmniej interesująco! Dawid dysponuje zupełnie innym głosem niż Karolina (odkrywcze, co?). Co mam na myśli? Głos Karoliny ma niesamowitą skalę i moc, Dawid dla odmiany śpiewa dość delikatnie, w jego głosie nie ma zadziorności i tego poweru Karoliny. Znakomicie sprawdziło się to przy płycie „Kay & Gerda” gdy mniej więcej w jednym czasie słuchałem obu wersji – tutaj, po tych kilku latach stwierdzam, że jednak wolę interpretacje, które już kiedyś słyszałem.

Oba wydawnictwa to mus dla fanów Ryszarda Kramarskiego i jego twórczości, a warto też w tym miejscu podkreślić, że taki pomysł na wznowienia to strzał w dziesiątkę. Jakby nie spojrzeć, to inna interpretacja, inny rodzaj śpiewu, ciekawostka warta zainwestowania tych kilkudziesięciu złotych.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *