TRK PROJECT – 2017/2021 – The Little Prince

TRK Project – The Little Princev2

somewhere in the universe
1. Android B-612
2. The Little Prince
3. The Rose with Four Thorns
4. Galaxy Freaks
somewhere on the earth
5. Snake from The Desert
6. Fox’s Secret
7. In The Garden
8. Five Hundered Million Liitle Bells

Rok wydania: 2017/2021
Wydawca: Lynx Music


Ryszard Kramarski wpadł na genialny w swej prostocie, a niespotykany, pomysł związany ze wznowieniami albumów sygnowanych nazwą jego solowego projektu. „The Little Prince” to kolejne wydawnictwo, które rozrosło się, we wznowieniu, do dwóch krążków i tu tkwi sekret – drugi krążek to nie są nikomu niepotrzebne odrzuty z sesji czy wersje koncertowe a ten sam materiał co na płycie pierwszej, lecz zaśpiewany przez kogoś innego!

Mocą albumu o Małym Księciu był głos Karoliny Leszko. Przy okazji wznowienia, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich tego typu przedsięwzięć TRK Project, na dodatkowym krążku zaśpiewał Dawid Lewandowski i ze swojego zadania wywiązał się… o tym za chwilę.

Uwagę zwraca już okładka! Nowa wersja została opatrzona obrazkiem, który zdobił wersję winylową i to był dokonały ruch! „Nowa” okładka wersji CD jest nieporównywalnie lepsza, symboliczna i klimatyczna! Pod względem muzycznym, zmiany (w wersji podstawowej) są dość symboliczne i w głównej mierze dotyczyły partii basu, które zagrał Krzysztof Wyrwa z Millenium.

Jak spisał się Dawid Lewandowski? Bardzo dobrze, „The Little Prince” to muzyczny majstersztyk a głos Dawida, tak inny od głosu Karoliny wypadł równie znakomicie. To jeden z najciekawszych albumów, które w swojej bogatej dyskografii nagrał Ryszard Kramarski. Tu nie ma słabszych momentów, orkiestracje, dźwięki smyczków, nastrojowy instrumental, wszelakie smaczki dźwiękowe składają w się w całość, którą trudno było sobie wyobrazić z innym głosem niż głos Karoliny… a jednak się udało!

To wydawnictwo to pozycja obowiązkowa dla fanów klasycznego progresynego rocka, muzyki podszytej emocjami, ze wspaniałymi melodiami i jeszcze cudowniejszymi gitarowymi solówkami!

10/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *