TRIPPIN’DOG – 2023 – Psychotherapy

1. Theory of hate 04:32
2. Anymore 06:21
3. Rather not 05:43
4. This is madness 06:17
5. Trader’s Nightmare 06:40
6. Hungry soul 06:44
7. Psychotherapy 04:52
8. Home 06:23
9. Passage 23 06:31
10. Vermin 07:25

Rok wydania:2023
Wydawca: TRIPPIN’DOG RECORDS


Zespół, a właściwie duet: Piotr Tyma (wokal, bas, elektronika), Kacper Latkowski (perkusja, elektronika) powstał w 2019 roku w Gdańsku. „Psychotherapy” to ich pierwszy, pełny album. Wcześniej, w 2020 roku, ukazała się trzyutworowa Ep-ka.

Album składa się z dziesięciu kompozycji przesyconych mroczną elektroniką, idącą w parze z wyrazistym basem i soczystą, naturalną perkusją. Już pierwszy „Theory of hate”, aż kipi mroczną, duszną atmosferą. W „Anymore” dostajemy jednak zdecydowanie więcej muzycznego tlenu. „Rather not”, odhumanizowany i zimny co wbrew pozoru jest jego zaletą, a nie wadą. W takiej aurze świetnie odnajduje się wokal Piotra. Przesycony pewnym niepokojem, mrokiem, muzyczny trans przelewa się tutaj  z jednej kompozycji na kolejną, dlatego materiał ten wydaje się wyjątkowo spójny.

Stylistycznie, to intrygująca fuzja wypełnionego elektroniką rocka, alternatywy, muzyki industrialnej, zimnej fali i psychodelii. Skojarzenia kołaczące się w głowie po przesłuchami tego materiału przeróżne: od Kraftwerk po The Legendary Pink Dots.

Po wyjęciu srebrnego krążka ze starannie wydanego opakowania, ukazuje się tekst : „ … to be continued…”. Z pewnością warto poczekać na kontynuację, która zapowiada się intrygująco, bowiem jak można przeczytać na profilu zespołu, nie jest to już duet, lecz kwartet: „…Trippin’dog w nowej formule !!! W końcu pies stanął na 4 łapy…” . Obecnie zespół  tworzą: Piotr Tyma „Tymon” – wokal, bas, syntezatory, Maciej Pokornowski „FLU” – rap wokal, Dominika Rakowska – wokal, elektronika, Mateusz Wiśniewski – perkusja.

7/10

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *