TRI STATE CORNER – 2014 – Home

01 Intro
02 The History Goes On
03 Faster
04 Free Prison
05 Mother Earth
06 Bigger Than You
07 Kapia stigmi
08 My Own World
09 One Day
10 Beside You
11 Deja vu
12 Home

Rok wydania: 2014
Wydawca: Drakkar
http://www.tristatecorner.com/


Miks rock/metalowej konwencji i greckiego folku zauroczył mnie podczas koncertu kiedy Tri State Corner supportowali w Katowicach Nazareth. Partie buzuki wplatane umiejętnie w melodyjne i dynamiczne utwory porwały wówczas publiczność. Natychmiast po koncercie nabyłem ich debiutancki album. Równie ukontentowany byłem kiedy po kolejnym koncercie zespołu w Polsce nabyłem ich druga płytę – Historia. Niemiecko-polsko-grecka ekipa nie dość że nie wyczerpała konwencji… to w dalszym ciągu zaskakiwała świeżością.

Zespół udał się do Stanów by nagrać i wyprodukować kolejną płytę… I wydawałoby się że zamierzają wprowadzić rewolucyjne zmiany w swojej stylistyce, tymczasem trzeci długograj „Home” przynosi stylistyczną kontynuację. Zarówno jeśli chodzi o energię rockowych killerów, jak i nostalgię w kawałkach spokojniejszych. Wydawałoby się że ta sama formuła może kilka razy się nie sprawdzić, zresztą podświadomie sam oczekiwałem zmian. Tymczasem grupa po raz trzeci zachwyca… Wprawdzie nie ma elementu zaskoczenia, który wyrwał mnie z butów przy pierwszym kontakcie jednakże zespół w swojej niszy porusza się z gracją i nie wyczerpuje konwencji – w każdym razie absolutnie nie nuży. Ponownie połowę utworów mogę wymienić jako potencjalnych kandydatów na single. Ich refreny potrafią się zagnieździć w głowie na długo, melodie porywają. Co ciekawe płyta zaczyna się sporym kopniakiem… I trend energetycznego łojenia przerywa tylko na chwilę genialna ballada „Kaipa stigmi” która tylko dodaje całości uroku. Napięcie nie opada do końca bo krążek wieńczy genialny kawałek tytułowy.
Przez wszystkie kawałki ciężkie gitary przeplatają się z partiami buzuki i to zarówno solowymi jak i stanowiącymi ściany rytmiczne… Chyba mi się to nigdy nie znudzi! To brzmienie jest kapitalne!

Płyty Tri State Corner są w naszym kraju trudne do zdobycia… Kolejną okazją na uzupełnienie kolekcji będzie ponowny występ międzynarodowej ekipy na kilku koncertach supportujacych Axxis na ich jubileuszowej trasie. Na razie pozostają nam albo wysyłkowe dystrybucje lub platformy z plikami gdzie zespół udostępnił swoją muzykę do odsłuchania. W każdym razie polecam tą niebanalną kapelę… Zresztą każdy komu przedstawiłem ich muzykę był podzielał moją fascynację.

8,5/10

Piotr Spyra


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *