TRANSPORT AERIAN – 2013 – Bleeding

1. Mortals
2. Inspire
3. Score
4. Fog Vision
5. Nightsky
6. Love
7. Edges
8. Winter
9. Triangle Town
10. A lamb to the knife

Rok wydania: 2013
Wydawca: –
https://www.facebook.com/transportaerian


Jeżeli jesteś osobą o otwartym umyśle, lubisz gdy muzyka jest nieprzewidywalna, jest w niej szczypta psychodeli i awangardy a nade wszystko liczy się klimat to „Bleeding” album Transport Aerian jest dla ciebie!

Projekt pochodzącego z Belgii artysty ukrywającego się pod pseudonimem Hamlet pełen jest niejednoznaczności. Muzyka zawarta na „Bleeding” z jednej strony piękna i urzekająca z drugiej strony odrzuca kontrastami i chorą atmosferą. Wokalista raz szepce, raz krzyczy, by innym razem zaśpiewać urzekającym wręcz głosem. Warstwa muzyczna jest dość ascetyczna a same dźwięki nie są tu najważniejsze. To klimat rządzi tym wydawnictwem – pełen mroku i niepokoju z aurą szaleństwa. Pewne motywy potrafią być powtarzane niczym mantra i albo słuchacza wciągną w swój wir albo odrzucą. Tu nie ma kompromisów, to nie jest płyta o której się powie, że jest komuś obojętna. Kontakt z nią może zakończyć się albo bezgraniczną miłością albo odtrąceniem tej formy sztuki.

Obok ciężkiego otwieracza „Mortals”, kolosa w postaci „Inspire” czy stojącego na pograniczu melodeklamacji „Love” znajdujemy ujmujący „Nightsky” czy psychodeliczny „Edges”. Nie jest to muzyka łatwa. Sam wciąż ja odkrywam i w pewien sposób walczę. Taka walka to jednak czysta przyjemność!

7,5/10 (z tendencją zwyżkową)

Piotr Michalski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *