THESIS – 2011 – Acoustic Music EP 1

1. Not a Pean
2. Nourisher
3. Persephona
4. Leaving Physical

Rok wydania: 2011
Wydawca: Thesis
http://www.thesisband.com


Czytelnicy naszego serwisu znają stołeczny Thesis, zarówno z artykułów, które pojawiły się na Rock Area przy okazji wydania debiutu, ale chyba nawet bardziej z informacji promujących kolejne koncerty grupy. Zespół niezmordowanie podchodzi do kwestii zaistnienia na scenie rockowej, a podejście to jest dość odważne jak na obecne czasy. Cieszy, że nawet akustyczna czteroutworowa EPka była promowana trasą klubową. A właśnie o tym minialbumie chciałbym wspomnieć.

Muzyka Thesis charakteryzuje się pewną dawką melancholii, żeby nie powiedzieć smutku. Akustyczny materiał jest chyba jeszcze głębiej osadzony w tym klimacie. Wrażenie szczypty psychodelii dodają niedoskonale zestrojone gitary (a może po prostu jest to efekt niskiego zestrojenia), i w pewien orientalny sposób odegrane niektóre partie, że nie wspomnę o klawiszach, które zagęszczają atmosferę.
Dla mnie akustyczna EPka Thesis to właśnie głównie klimat . Absurdalne połączenie brudu z… akcentami folkowymi. Gitary często gęsto zahaczają a to śladowo o falmenco, a to o klimaty powiedziałbym śródziemnomorskie.

Za to moim faworytem jest tutaj mniej „duszna” Persephona. zresztą to chyba jedyny utwór na EPce, który nie jest osadzony tak nisko na gryfach.

Dotychczasowe skojarzenia z Riverside, powinny być coraz rzadziej zmorą zespołu, bo już na tym etapie wydaje się że Thesis wykroił z okolic stylistycznych własne brzmienie.
Muzycy udowadniają, że na takie eksperymenty jak akustyczna minipłyta może pozwolić sobie nie tylko znany zespół z kontraktem i pewną artystyczną wolnością. Warto próbować i pokazywać swoje możliwości zwiększając bazę swoich fanów. Trzymam kciuki – taka determinacja musi być nagrodzona.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *