ETERNAL, THE – 2015 – When The Circle of Light Begins To Fade

Eternal, The - 2015 - When The Circle of Light Begins To Fade

1. Circle of Light
2. Beneath These Waves
3. Motionless
4. Drifting
5. In Severance
6. Divided We Fall
7. Yesterday’s Fire
8. Carry Us Away
9. A Quiet Death of the Sun
10. The End of Everything
11. Without a Track
12. Dark Day Coming
13. The Burning Truth

Rok wydania: 2013/2015
Wydawca: Audio Cave
http://www.the-eternal.com/


Mark Kelson powinien być znany wszystkim, którzy mieli okazję słuchać albumu “The Brink” dowodzonej przez byłego muzyka Anathemy Duncana Pattersona grupy Alternative 4. To właśnie na tym albumie udzielał się ten australijski muzyk a mało kto wie, że od roku 2003 jest on liderem formacji The Eternal.

„When The Circle of Light Begins To Fade”, które wpadło niedawno w moje ręce (album był dodatkiem do magazynu Lizard) to w zasadzie wznowienie ostatniego, pochodzącego z roku 2013, studyjnego krążka zespołu.

Już klimatyczna okładka może sugerować z jakiego rodzaju muzyką mamy do czynienia. Nie jest to jednak delikatny nastrojowy art rock a raczej rock z progresywnymi inklinacjami i echami doom metalu. Zespół dość sprawnie operuje nastrojem i emocjami, pojawia się odrobina psychodelii czy klimatów Anathemy z czasów „The Silent Enigma”. Jest stosunkowo ciężko ale nie brakuje wręcz przebojowych melodii. „Motionless” czy “Carry Us Away” mogą się podobać, a refreny tych kompozycji są wyjątkowo nośne. Płyta jako całość daleka jest jednak od list przebojów i królują tu stosunkowo ciężkie brzmienia gitar. W zasadzie jedynym zastrzeżeniem jakie można mieć w stosunku do tego wydawnictwa jest brzmienie. Jest ono brudne i brakuje mu przestrzeni. Perkusja brzmi jakby grała w sąsiednim pokoju a całości brakuje nieco klarowności. Pomijając ten mankament, „When The Circle of Light Begins To Fade” to kawał solidnie zagranej muzyki i warto po niego sięgnąć.

6,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *