ANSWER, THE – 2009 – Everyday Demons

THE ANSWER - Everyday Demons

1. Demon Eyes
2. Too Far Gone
3. On And On
4. Cry Out
5. Why’d You Change Your Mind
6. Pride
7. Walkin’ Mat
8. Tonight
9. Dead Of The Night
10. Comfort Zone
11. Evil Man

Rok wydania: 2009
Wydawca: Steamhammer


Everyday Demons to drugi album północnoirlandzkiej formacji The Answer. Płyta obfituje w soczyste hard rockowe dźwięki, a przebojowością i motoryką można by obdarzyć kilka innych krążków. Nie brakuje to rock’n’rollowych klimatów (Demon Eyes czy On And On), pojawiają się nieco cięższe, bardziej klimatyczne fragmenty (Why’d You Change Your Mind) a nad wszystkim unosi się duch rocka lat siedemdziesiątych ze wskazaniem na Led Zeppelin. Na uznanie zasługuje wokalista grupy – Cormac Neeson, którego mocny głos jest na pewno jednym z atutów wydawnictwa. Od czasu do czasu pojawiają się ciekawe gitarowe zagrywki, a solówki w wykonaniu Paula Mahona nie pozwalają opędzić się od myśli czy ta płyta na pewno powstała już w XXI wieku.

Zwolennicy takich rock’n’rollowych odlotów będą zachwyceni. Zespól bawi się tym co robi, słychać spontaniczność i luz Tu nie ma miejsca na kalkulację i ograniczenia. Jest luzacko, rockowo i spontanicznie. Każdy kolejny utwór to potencjalny hit, a dla stacji pokroju Antyradia taka muzyka pasuje jak ulał. Będę zdziwiony jeżeli takie Pride nie pojawi się w eterze (choć w sumie u nas wszystko jest możliwe) bo to klasyczny przykład jak nagrać potencjalny hit bez wyrzekania się rockowych korzeni.

Muzyka, którą serwuje The Answer nie do końca jest tą, którą lubię słuchać na co dzień, ale uczciwie muszę przyznać, że muzycy nagrali krążek ponadprzeciętny idealnie pasujący do słuchanie podczas podróży samochodem.

6/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *