TAYLOR, ROGER – 2013 – Fun On Earth

1. One Night Stand
2. Fight Club
3. Be With You
4. Quality Street
5. I Don’t Care
6. Sunny Day
7. Be My Gal (My Brightest Spark)
8. I Am The Drummer (In The Rock’n’Roll Band)
9. Small
10. Say, It’s Not True
11. The Unblinking Eye (Everything Is Broken)
12. Up
12. Smile

Rok wydania: 2013
Wydawca: Virgin EMI
http://www.rogertaylorofficial.com/


Jest na tej płycie ballada.. Trwa ledwie trzy minuty, ale można w niej zakochać się trzy razy bardziej. To „Fight Club“ z delikatnie łkającym saksofonem w tle. Bliższy raczej dokonaniom Pink Floyd niż formacji, z którą największe sukcesy osiągał przez lata Roger Taylor. Niesamowity klimat podtrzymuje „Be With You“ – uduchowiona pieśń (bo trudno napisać, że to po prostu piosenka) wykonana razem z synem Rufusem. Zaraz po nich mamy „Quality Street“: prawdziwy konglomerat nastrojów i muzycznych gatunków. Bo i trochę tu folku, i lekko jazzowe solo saksofonu, a można też trafić na mocniejszą, prawdziwie rockowa część.

A to przecież ledwie wycinek, parę kolorów z bogatej palety barw jaką przygotował na swojej piątej solowej płycie Roger Taylor. Udały mu się zwłaszcza ballady, których jest tutaj całkiem sporo. Szorstki wokal Taylora pasuje do nich bardzo dobrze. Dla równowagi – potrafi pokazać prawdziwie rockowe oblicze w krótkim, pastiszowym „I Am The Drummer (In A Rock’n Roll Band).

Jeden fragment zostawiłem sobie na deser – mam na myśli „Say, It’s Not True“, znów utrzymany w baaardzo flodowym klimacie, ozdobionym od razu wpadającym w ucho refrenem. I jeszcze to śliczne gitarowe solo Mistrza Jeffa Becka… Ot, taka perełka tego albumu.

Taylor rozpoczął pracę nad „Fun On Earth“ sześć lat temu. Warto było poczekać. Kciuk do góry.. „Up“ jak brzmi tytuł jednego z kawałków.

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *