TAURUS – 2010 -Tajemnice (Ep.)

1. Liść
2. Makabreski
3. Tajemnice
4. Ostatnie Zamówienie

Rok wydania: 2010
Wydawca: –
http://www.myspace.com/taurusgroup


„Posłuchaj ich i napisz co o tym sądzisz” usłyszałem od znajomego, kiedy wręczał mi materiał Ep. grupy Taurus. Rzuciłem okiem na okładkę – pomyślałem, że bez szału, ale posłuchamy i zobaczymy…

Dziś mogę powiedzieć jedno. To jest wyśmienity materiał! „Tajemnice” to raptem cztery utwory, ale już one pozwalają wyrobić sobie zdanie na temat zespołu. Dawno nie słyszałem tak dojrzale brzmiącego debiutanta. Taurus to wyśmienici instrumentaliści (posłuchajcie sobie gitarowych solówek – po prostu cudo) do tego posiadają niezwykły atut w postaci niezwykłego wokalisty. Partie Jana Pierzyńskiego to majstersztyk! Dysponuje on głosem o barwie będącą wypadkową głosów Piotra Cugowskiego (Bracia) oraz Grzegorza Kowalczyka (Carrion) co w sumie daje niesamowity efekt.

Muzyka Taurus to dość żywiołowy, mocno osadzony w neo progresywnej konwencji rock z zapędami w kierunku hard rockowej ekspresji. Pełne pasji gitarowe solówki, wpadające w ucho melodie okraszone sowicie klawiszowymi podkładami to cecha charakterystyczna tej płyty. Muzycy posiadają niezwykły dar pisania chwytliwych piosenek. Tu każdy utwór jest po prostu doby. Ekspresyjny otwieracz w postaci „Liśc” z intrygującym gitarowym riffem, „Makabreski” z niezwykłej urody gitarowym solo czy w końcu stosunkowo ciężki tytułowy „Tajemnice” to trzy rockowe killery, które uzupełnia przepiękna akustyczna ballada „Ostatnie Zamówienie”.

Kolejny plus za ciekawe teksty, do tego śpiewane po Polsku. Wiemy jak niewdzięcznym jest nasz język i jak karykaturalnie nieraz brzmią utwory w nim śpiewane. Taurus kolejny raz wyszli obronna ręką i utwory nie dość, że brzmią dobrze to jeszcze nie rażą infantylnością.

Szczerze polecam. Taurus to jedno z moich największych tegorocznych zaskoczeń „na plus”. Miejmy nadzieję, że wkrótce znajdzie się wydawca a grupa wypłynie na nieco szersze wody – w pełni na to zasługuje.

Piotr Michalski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *