TARJA – 2023 – Rocking Heels – Live At Metal Church

1. Always With Me, Always With You (Joe Satriani)
2. Numb (Linkin Park)
3. Alias (In Flames)
4. Vermillion Pt.2 (Slipknot)
5. Trust (Megadeth)
6. Ohne Dich (Rammstein)
7. Afterlife (Avenged Sevenfold)
8. The Living End (Tarja)
9. The Unforgiven (Metallica)
10. Sleeping Sun (Nightwish)
11. I Walk Alone (Tarja)
12. Ave Maria (Tarja)

Rok wydania: 2023
Wydawca: EDEL


TARJA zaprezentowała swoim fanom wydawnictwo, które na pewno będzie stanowić interesującą ciekawostkę w dyskografii tej wokalistki. „Rocking Heels – Live At Metal Church” to zapis koncertu, który zagrała w Wacken Church. Uczestniczyło w nim tylko 300 fanów a w jego trakcie TARJA zaśpiewała przy akompaniamencie  fortepianu, wiolonczeli i skrzypiec.

Wydawnictwo stylizowane na winyl (do recenzji otrzymałem czarną płytę CD) zawiera głównie covery, które w nowych aranżacjach potrafiły zaskoczyć. Już otwierający całość “Always With Me, Always With You” Joe Satrianiego jest smakowity, a mamy tu jeszcze ciekawe wykonanie „Numb” (Linkin Park), „Afterlife” (Avenged Sevenfold) czy „The Unforgiven” (Metalliki). Zaskoczeniem może być wybór utworu Megadeth, gdyż mamy tu do czynienia z “Trust” ze średnio ocenianego „Cryptic Writings”. Fajnie wypadają też „Sleeping Sun” (Nightwish), ale do tego utworu mam wyjątkową słabość,  rammsteinowe „Ohne Dich” oraz autorski utwór TARJI „I Walk Alone”.

Nie ma tu niczego specjalnie odkrywczego. To typowa ciekawostka i fani TARJI powinni po nią sięgnąć (co też zapewne uczynią). Głos TARJI pozostaje mocny i donośny i choć kilka razy jej popisy były wręcz bolesne dla słuchu, to jednak słuchało się tego z niekłamaną przyjemnością.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *