TARJA – 2014 – Left In the Dark

01. Victim Of Ritual (First Demo)
02. 500 Letters (Live At Vorterix Radio)
03. Lucid Dreamer (Demo)
04. Never Enough (Demo Progression)
05. Mystique Voyage (Demo)
06. Into The Sun (Studio Version)
07. Deliverance (Instrumental)
08. Neverlight (Full Orchestra Version)
09. Until Silence (Live At Vorterix Radio)
10. Medusa (Tarja’s Solo Version)


Rok wydania: 2014
Wydawca: Ear Music
http://www.tarjaturunen.com/


Zeszłorocznym albumem “Colours in the Dark” Tarja udowodniła, że świetnie radzi sobie poza Nightwish. Rok później otrzymujemy specjalne wydawnictwo „Left In the Dark” stanowiące suplement do wspominanej płyty.

„Left In the Dark” to z jednym wyjątkiem materiał z “Colours in the Dark” tyle, że utwory na niej zawarte brzmią nieco inaczej. Dlaczego? Ano dlatego, że znalazły się tu między innymi wersje demo niektórych kompozycji, część pochodzi z koncertów, mamy instrumentalną wersję „Deliverance”, symfoniczną „Neverlight” czy utwór „Medusa”, w którym śpiewa jedynie Tarja (w oryginalnej wersji mamy tu Justina Furstenfelda z Blue October). Jedyną istotną różnicą w stosunku do zawartości płyty z roku 2013 jest zamiana utworu „Darkness” na prześliczny, nastrojowy „Into The Sun”.

Ciekawym uzupełnieniem muzyki są zawarte w książeczce komentarze Tarji do poszczególnych utworów. Sporo tu ciekawostek i faktów, które zainteresują fanów twórczości tej fińskiej wokalistki. Do tego mamy cała masę grafik co tworzy wrażenie, ze wydawnictwo nie powstało w celu łatwego sposoby wyciągnięcia pieniędzy od fanów.

Jest to taka płyta, która jest punktem obowiązkowym dla osób posiadających dotychczasowe wydawnictwa artystki. To ciekawostka, która ozdobi kolekcję płytową i pozwala spojrzeć z innej strony na utwory, które wypełniły “Colours in the Dark”.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *