SYLVAN – 2021 – One to Zero

Sylvan - One to Zero

1. Bit By Bit
2. Encoded At Heart
3. Start Of Your Life
4. Unleashed Power
5. Trust In Yourself
6. On My Odyssee
7. Part Of Me
8. Worlds Apart
9. Go Viral
10. Not Goodbye

Rok wydania: 2021
Wydawca: Gentle Art of Music
https://www.facebook.com/sylvan.de/


PŁYTA MIESIĄCA – MAJ 2021


Po sześcioletniej przerwie, niemiecki SYLVAN nagrał swój dziesiąty album studyjny. Zatęskniłem już za tym zespołem. Mimo, że wpisują się w, wydawałoby się, wymaglowaną, stricte neo progresywną konwencję, jednak ich muzyka brzmi tutaj bardzo świeżo. Jest to chyba wynikiem szczególnej wrażliwości muzycznej. W tą wrażliwość idealnie wpisuje się wyjątkowo przyjemny wokal Marco Glühmanna. Najwybitniejszą płytą jak dla mnie, nadal pozostanie „Posthumous Silence”, jednak również koncepcyjny „One to Zero”, pretenduje do ważniejszych pozycji w ich dyskografii.

Marek Toma


Czy można napisać emocjonalny concept o tematyce technologicznej? Wydawałoby się, że nie… A jeśli sztuczna inteligencja jest w stanie wyewoluować i nabyć emocji? To już temat rzeka. SYLVAN wzięli na warsztat temat aktualny i przedstawili go ze swoim typowym urokiem. Płyty dobrze słucha się jako całości, ale kilka kompozycji wybija się, a to melodiami, a to porządnymi patentami. Bardzo przyjemna pozycja w dyskografii Niemców. Czy jednak da się przebić swoje magnum opus (Posthumous Silence)? Pewnie tak – ale nie tym razem. W każdym razie dobrze, że chłopaki próbują, bo otrzymujemy zestaw naprawdę fajnych kawałków.

Piotr Spyra


SYLVAN od zawsze w moim prywatnym rankingu był wysoko. Muzycy fantastycznie potrafili budować klimat i wpadające w ucho melodie. Nie inaczej jest na nowym krążku. Sześć lat przerwy zleciało jak z bicza strzelił i już można delektować się nowym apetycznym materiałem. Oni nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Nie inaczej jest i tym razem – SYLVAN dali rade i wierzę, że na kolejny album nie trzeba będzie czekać aż sześciu lat.

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *