STEVE MORSE BAND – 2005/2014 – Live In Baden-Baden Germany 1990

1. The Introduction
2. General Lee
3. Country Colors
4. Sleaze Factor
5. Highland Wedding
6. Tumeni Notes
7. Point Counterpoint
8. Night Meets Light
9. Ice Cakes
10. Rock 'n’ Roll Park
11. Pride Of The Farm
12. Cruise Missile
Bonus:
1. Refried Funky Chicken
2. Northern Lights
3. Pride Of The Farm
4. Rock 'N’ Roll Park

Rok wydania: 2005/2014 (reedycja)
Wydawca: Ear Music


Przepastne archiwa niemieckiej telewizji kryją prawdziwe muzyczne skarby. Wystarczy wspomnieć chociażby kultowy program „Beat Club“. „Ohne Filter“ również zyskał sobie porządną markę, nakręcono około 300 odcinków. Założeniem twórców audycji było prezentowanie znakomitych artystów w dość kameralnych, niemal ascetycznych warunkach. Taki właśnie jest także blisko godzinny występ wirtuoza gitary Steve’a Morse’a i jego zespołu.

Koncert zarejestrowano w popularnym niemieckim kurorcie Baden-Baden. Sala szczelnie wypełniona, na scenie klasyczne power trio: gitara – bas – perkusja. Morse był wówczas świeżo po reorganizacji składu, ale muzycy prezentują się wybornie, grają jakby występowali razem od wielu lat. Zresztą basista Dave LaRue nie ogranicza się tylko do akompaniamentu, Szef dość często pozwala mu na solowe popisy, zwłaszcza
„klangowane“ partie robią wrażenie.

Pierwszą połowę koncertu wypełniają kompozycje z okresu Steve Morse Band, później lider coraz chętniej sięga po repertuar Dixie Dregs, zespołu specjalizującego się w muzyce fusion. Całość spinają kompozycje z wydanego w 1984 roku albumu „The Introduction“ (ukazał się już pod szyldem Steve Morse Band). Rozstrzał stylistyczny jest dość duży. Trio wplata w te kompozycje szczyptę country, rockabilly, prezentuje urocze ballady (przepiękne wykonanie „Night Meets Light“), Morse pokazuje również hardrockowe ciągoty, którym upust da już cztery lata później po dołączeniu do Deep Purple (w tym roku minie dwadzieścia lat odkąd dołączył do rockowej legendy, jak ten czas leci…).

„Live In Baden – Baden Germany 1990„ nie po raz pierwszy pojawia się na DVD, ale kto nie załapał się na poprzednią edycję, a lubi takie instrumentalne, wirtuozerskie granie powinien spróbować zaprzyjaźnić się z tym materiałem. Jako bonus dodano fragment wcześniejszego o sześć lat koncertu Morse’a w tym samym programie oraz klip promocyjny do „Cruise Missile“.

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *