STEAM MORRISLER – 2017 – Odds & Ends

1. Red Voodoo Babe
2. Under Acid Elephants
3. Hoodoo Tale (How the Devil May Care)
4. Heroin Jenny

Rok wydania: 2017
Wydawca: Dooweet
https://www.facebook.com/steammorrisler/


Kolejny zespół zafascynowany przełomem lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Widać to po strojach muzyków i słychać w czterech utworach, które wypełniły debiutancką EP francuskiej kapeli.

„Red Voodoo Babe” – mocny cios na otwarcie. Coś z Deep Purple, trochę bluesa dzięki partiom harmonijki ustnej i … wpleciony cytat z klasyki horroru. Kawałek błyskawicznie wpada w ucho. „Under Acid Elephants” – tutaj muzycy postawili na ciężar kosztem przebojowości i psychodelicznych odlotów. Ale jest moc! W psychodeliczne rejony kwartet zapuszcza się również w „Hoodoo Tale”. Space rock? Jak najbardziej… Do bardziej chwytliwego grania panowie wracają w „Heroin Jenny”. Ależ fajnie „jedzie” ten kawałek. I refren znów nie daje łatwo o sobie zapomnieć.

Szkoda, że to tylko EP. Chętnie posłuchałbym pełnowymiarowego albumu. Wysoko zawiesiliście sobie poprzeczkę tymi czterema utworami, więc… do roboty 😉
9/10

Robert Dłucik

P.S. Gwoli ścisłości: „Odds & Ends” – oprócz podstawowych utworów – zawiera także ich radiowe, skrócone wersje. Czy ta muzyka trafi do radia? Oby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *