STARSABOUT – 2017 – Longing For Home

1. Blue Caress
2. Longing For Home
3. Cry Me No Tears
4. Hourglass
5. Stay
6. I Will Never
7. Thief
8. Million Light Years

Rok wydania: 2017
Wydawca: Progressive Promotion Records
https://www.facebook.com/starsabout


…i pomyśleć, że dopiero dzięki niemieckiemu wydawcy i płycie, która przywędrowała do mnie zza zachodniej granicy dowiedziałem się o kolejnym niezwykle interesującym a praktycznie nieznanym zespole z naszego kraju! O kim mowa? Otóż zespołem tym jest, pochodzący z Białegostoku, Starsabout.

Drugi album zespołu – „Longing For Home” wypełnia osiem niezwykle nastrojowych i klimatycznych utworów obracających się w rejonach Nosound czy (czasami) Radiohead. Nie ma tu mowy o zdecydowanych riffach czy mocnym gitarowym graniu. Tu króluje klimat – nostalgiczny i obracający się po post rockowych przestrzeniach. Tu nigdzie nikomu się nie spieszy, muzyka sączy się z głośników rozlewając po pomieszczeniu i wprowadzając w błogi, relaksujący nastrój. OK, zespól czasem nieco przyspiesza i jest dynamiczniej („I Will Never”) ale i w tym przypadku nie ma mowy aby wykorzystywać ten utwór zamiast porannej kawy!

Starsabout to kolejny przykład na to jak wiele dobrych zespołów tkwi gdzieś w podziemiu, zespołów o których wie grono najzagorzalszych fanów! Zapamiętajcie tą nazwę – warto! To grupa, która ma w sobie potencjał i warto dać im szansę!

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *