SOTHORIS – 2022 – Wpiekłowstąpienie

Sothoris-Wpiekłowstapienie

1. Proroctwo
2. Potępieniec
3. Człowiek z marmuru
4. Przykazanie śmierci
5. Opus Dei
6. W cieniu Golgoty
7. Wpiekłowstąpienie
8. Requiem Dla Hien

Rok wydania: 2022
Wydawca: Misantropia Records
https://www.facebook.com/SothorisBand/


Dawno nie słuchałem płyty, której tytuł tak trafnie oddawałby jej zawartość. „Wpiekłowstąpienie”, drugi album grupy SOTHORIS to osiem piekielnych hymnów, utrzymanych w death/black metalowej konwencji.

Uwagę zwraca już sama nieco niepokojąca okładka ze znakomitym graficznie logo (coś w sobie ma, niezwykle mi się podoba). To jednak jedynie opakowanie a zespół ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobra grafika. Muzyka, która znalazła się na tym wydawnictwie to prawdziwy pokaz mocy i umiejętności technicznych muzyków. Dominują szybkie rozrywające trzewia tempa przetykane od czasu do czasu bardziej monumentalnymi zwolnieniami. Znakomitą robotę wykonują gitarzyści i jest naprawdę mocarnie. Wokalista operuje niezwykle brutalnym acz wyraźnym growlem, więc można (oczywistej nie zawsze) zrozumieć o czym jest tekst bez zaglądania do książeczki. Sekcja rytmiczna nadaje całości odpowiedniej motoryki a tempa bywają tu konkretne.

Warto zwrócić też uwagę na znakomite brzmienie – płyta brzmi potężnie, nie ma żadnego pierdzącego, garażowego łomotu – jest zawodowo i światowo! Jeśli miałbym wskazać faworytów? Szczególne wrażanie zrobiły na mnie… na swój sposób przebojowe „Przykazanie śmierci” i zaczynające się dźwiękami syren alarmowych „Requiem Dla Hien”. Nie oznacza to jednak, że reszta jest gorsza! Nic z tych rzeczy – SOTHORIS nagrali album, który w kategorii ekstremalny metal powinien być dostrzeżony w podsumowaniach roku…

8,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *