SOLDIERFIELD – 2012 – Bury The Ones We Love EP

1. Bury The Ones We Love 4:09
2. Feel Alive 4:43
3. Leave You In Dirt 4:47
4. Skyflower 4:55
5. The Path 6:20

Rok wydania: 2012
Wydawca: Metalbox Recordings
http://www.soldierfieldband.co.uk/


Mniej lub bardziej nachalne wpływy możemy wyłapać w muzyce SOLDIERFIELD. Całe szczęście jednak, że muzykując na kanwie połączenia nowoczesnego rocka z klasycznym metalem o zabarwieniu thrashowym, Brytyjczycy znajdują sposób na siebie. Na własny styl… niby do kogoś podobny, jednak własny.

W pięciu kompozycjach zawartych na niespełna półgodzinnej EPce zespół prezentuje ciekawą fuzję grania spod znaku Metalliki czy Testament w połączeniu z łagodniejszymi czasami Paradise lost a nawet poprockowymi melodiami spod znaku Nickelback (i nie mam tu jedynie na myśli podszytego akustykami „Skyflower”).

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ani przez sekundę nie zastanawiamy się nad brakującymi elementami, a nawet nie rozpatrujemy całości jako zlepka stylistycznego. Zespół Soldierfield odnalazł się w tych klimatach i poczyna sobie odważnie. Jeśli miałbym drążyć i porównywać to nie od rzeczy byłoby wspomnieć o Alice in Chains… a produkcyjnie porównać do Dickinsona solo – z czasów kiedy za konsoletą siadał Roy Z, a sam wynik wpływów przywodzi na myśl choćby Eldritch.

Sam łapię się na tym, że chcąc ukazać grupę jako twór samodzielny, troszkę piłuję gałąź na której siedzą porównaniami, ale nie odbierajcie tego jako zarzut czy coś zdrożnego. Takie już prawa rynku, by młode stażem zespoły porównywać do wielkich… Takich jednak porównań chyba nikt by się nie powstydził.
„Bury The Ones We Love” słucha się fajnie i tylko przez chwilę podczas pierwszego odsłuchu pomyślałem że Soldierfield szukają swojej ścieżki. Teraz po przegryzieniu się przez materiał z większą uwagą, jestem w stanie stwierdzić, że ją odnaleźli.

Bardzo dobry stuff, czekam niecierpliwie na pełny album!

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *