SLIDE ON VENUS* – 2010 – Put music to your troubles EP

SLIDE ON VENUS* - 2010 - Put music to your troubles EP

1. California Saturday Ghost
2. House of Cards
3. Asphalt Call
4. Aurora
5. Tongue and Blood

Rok wydania: 2010
Wydawca: Sovstar
http://www.myspace.com/slideonvenus


Postrockowa melancholia z punkrockową werwą, masą fajnych melodii i sporą dozą pozytywnych emocji. To chyba najprostsza definicja w pigułce, tego co reprezentuje sobą francuska grupa Slide on Venus*
Charakterystyczne zastosowanie gitary akustycznej podszytej tuż pod riffy, z jednej strony sprawia, ze brzmienie jest łagodniejsze, ale też bardziej soczyste. Warto zwrócić uwagę na kapitalne motywy gitarowe. Nie jest to po prostu radosne riffowanie, ale granie z głową – ciekawe intrygujące i sięgające po różne środki wyrazu i brzmienia. Kolejnym atutem grupy jest wokalista operujący czystym głosem, który doskonale odnajduje się zarówno w czystych górkach, jak i krzykach.
Pięć utworów zawartych na minialbumie, to typowe radiowe hiciory (o audycjach alternatywnych mówię). Każdy z nich zmieści się poniżej 4 minut, ale za to prezentują skondensowany potencjał Slide on Venus*.
Te niecałe 17 minut muzyki nastraja tak optymistycznie słuchacza, że jeszcze nie zdarzyło mi się abym przesłuchał ten krążek tylko jednokrotnie. Ta muzyka ma w sobie to coś, dzięki czemu kiedy wygasa ostatni akord, instynktownie sięgamy po pilot, czy panel sterowania – i ponownie włączamy play.
Jestem ciekaw czy pełny album tak dobrej muzyki nie spowodowałby przesytu. „Put music to your troubles” to idealny krążek na pierwszy kontakt z zespołem Slide on Venus*.
Zachęcam po sięgnięcie po niego.
Tradycyjnie dla takiej miniatury nie wystawię oceny punktowej… ale gdybym musiał – byłaby wysoka… bardzo wysoka.

Piotr Spyra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *