SILHOUETTE – 2017 – The World is Flat And Other Alternative Facts

1. March of Peace
2. The Flow
3. Six Feet Underground
4. Symphony for a Perfect Moment
5. Sakura
6. Turn it Off

Rok wydania: 2017
Wydawca: Progress Records
https://www.facebook.com/silhouette.official.nl


Piąty album Silhouette, krążek o nieprzyzwoicie długim tytule – „The World is Flat And Other Alternative Facts” rewolucji nie przynosi. Zespół wciąż obraca się w obrębie dość melodyjnego, neoprogresywnego rocka. Jak przystało na rasowy zespól wspomnianego gatunku, mamy to raptem sześć kompozycji, z czego danie główne stanowi rozbudowana, trwająca niemal osiemnaście minut, kilkuczęściowa „Symphony for a Perfect Moment”. Przy tym kolosie oscylujące w okolicy dziewięciu minut „The Flow” oraz „Six Feet Underground” wydają się jedynie wypełniaczami, że nie wspomnę o trzyminutowej miniaturce „Sakura” czy pięciominutowych „March of Peace” oraz „Turn it Off”.

Podobnie jak w przypadku poprzedniczki („Beyond The Seventh Wave” z 2014) pojawili się goście i choć nie ma tu postaci pokroju Tona Scherpenzeela to osoby, które zagościły w studio nadały muzyce wiele kolorytu. To właśnie dzięki nim poza tradycyjnym rockowym instrumentarium usłyszymy tu: skrzypce, flet, obój czy róg, w kwestii wokalnej panów de Graeve, Laan wspomagają natomiast sopranistka Joke Laan Morsch oraz Marjolein de Graeve (prywatnie, wybranka serca wokalisty zespołu).

Na krążku dominują ciepłe brzmienia z wymuskanymi i niezwykle urokliwymi partiami gitar, którym towarzyszą instrumenty klawiszowe. Jeżeli dioramy do tego delikatny głos Briana de Graeve to otrzymamy niezwykle urokliwy album, który powinien rozjaśnić szarugi jesiennych wieczorów.

8/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *