SHEEP – 2013 – Iluzja Bohaterów

1.Tajemnica
2.Małolat
3.Głębia życia
4.Klepsydra
5.Zawsze przyjdź
6.Chcę uciec stąd
7.Cham
8.I.B.
9.Psilocybe
10.Krok w biegu życia

Rok wydania: 2013
Wydawca: –


Przewrotność niektórych zespołów w dobieraniu sobie nazwy woła czasem o pomstę do nieba. Owieczki. Wolne żarty. Gdybym miał takie owieczki w swoim gospodarstwie zeżarłyby mi pewnie konie, krowy i psa. Ta nazwa do tego co grają pasuje mniej więcej tak jakby Kenwortha przechrzcić na Tico.

Grupę założyli w 2008 roku w Osowcu Śląskim wokalista i gitarzysta Łukasz Pawleta oraz perkusista Adam Szypot. Po paru zmianach skład ustabilizował się gdy na przełomie lat 2010-2011 dołączyli do zespołu gitarzysta Adam Tymczyszyn oraz basista Andrzej Purgał (oboje z grupy Moyrah).Ich osiągnięcia są imponujące. Jest niedziela, mam dużo czasu więc część z nich przytoczę:
– Zwycięzcy konkursu kapel rockowych CZYSTY AKORD, 2012. (KIELCE)
(nagroda specjalna dla gitarzysty Adama Tymczyszyna jako 'Największej Indywidualności Muzycznej’ konkursu)
– Zwycięzcy ROCKAROLLA ART FESTIVAL, 2012. (WROCŁAW)
(nagrody specjalne: dla Łukasza Pawlety jako 'Najlepszego Wokalisty’ oraz Adama Tymczyszyna jako 'Najlepszego Instrumentalisty tego trzydniowego festiwalu)
– Zwycięzcy konkursu muzycznego w ramach V FF 'DRZWI’, 2012. (GLIWICE)
– Zwycięzcy LIGI ROCKA, 2013. (JELENIA GÓRA)
(nagrody specjalne: dla Łukasza Pawlety za 'Najlepszy Wokal’ oraz dla Adama Tymczyszyna jako 'Najlepszego Gitarzysty XVIII finału imprezy.)
– Zwycięzcy ZMROCK 2013, Zamkowego Maratonu Rockowego. (NIDZICA)
– Zwycięzcy festiwalu MIASTO ROCKA 2013. (BABIMOST)
(nagrody specjalne: dla Adama Tymczyszyna jako „Najlepszego Gitarzysty” oraz Łukasza Pawlety jako „Najlepszego Wokalisty” Festiwalu)

Całkiem nieźle prawda? Materiał jaki przez lata działalności zgromadził zespół starczyłoby pewnie na parę płyt. Na debiutanckim „Iluzja Bohaterów” wydanym własnym sumptem w 2013 roku znalazło się 10 utworów. W większości monstrualnie krwistych i mięsistych, wypełnionych ciężkimi riffami podpartymi mocną sekcją rytmiczną. Żeby nie było za ciężko i jednostajnie gitarzyści uprzyjemnili nam odsłuch prezentując nam swój kunszt w przepięknych solówkach. A i basista czasem wtrąca swoje trzy grosze. Wybuchowa niczym Etna mieszanka rocka i hard rocka pod względem muzycznym potrzebuje uzupełnienia odpowiednim wokalem. I tu wspaniale spisał się charyzmatyczny Łukasz Pawleta. Wymarzony wybór. Mimo, że tak jak pisałem płyta do spokojnych raczej nie należy, nie zabrakło paru odprężających kawałków takich jak np. „Tajemnica”, „Głębia życia” (Boże jak pięknie brzmi tu gitara….), „Cham”, „Psilocybe” czy też kończący całość „Krok w biegu życia”. Ale cała reszta to ostra jazda.

Świetna muzyka, doskonały wokal i inteligentne i niebanalne teksty. Czego można by chcieć więcej. Myślę, że tylko odpowiedniego wydawcy, który to wszystko doceni i pomoże zespołowi zaistnieć. Z całego serca im tego życzę. A dla Was na zachętę teledysk zespołu

8/10

Irek Dudziński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *