SENDECKI, STEFAN – 2021 – Paranoja

sendecki_paranoja

1. Pierwszy zestaw
2. For My Lady
3. Tresowany szczur
4. Camel – Leon
5. Przyszłaś w samą porę
6. Paranoja
7. Powrót do Tijuany

Rok wydania: 2021
Wydawca: GAD Records


Kolejny „półkownik” polskiej muzyki rozrywkowej. Nagrania firmowane przez Stefana Sendeckiego – artystycznie związanego przede wszystkim ze Śląskiem cenionego pianistę, kompozytora i aranżera – przeleżały w radiowych archiwach cztery dekady.

    Całe szczęście, że zostały odkryte dla słuchaczy, bo tych siedem instrumentalnych utworów to po prostu kawał dobrej muzyki. Dominują funkowe i jazzowe klimaty, ale znajdą tutaj również coś dla siebie fani rocka. Chociażby w kompozycji „Tresowany szczur”, gdzie pobrzmiewają echa progrocka. Zresztą pierwsze trzy utwory z tego zestawu powstały niejako „na boku” podczas sesji Dżambli – świetnej, acz niedocenionej w epoce i lekko zapomnianej krakowskiej formacji, której  Stefan Sendecki był muzykiem.

    Lider nie zdominował całości ze swoimi instrumentami klawiszowymi, dał sporo przestrzeni innym muzykom, co zaowocowało mnóstwem smakowitych solówek. Czas łaskawie obszedł się z nagraniami z sesji w Radiu Katowice, nie trącą myszką, mogą zainteresować dzisiejszych odbiorców muzyki. Bardzo ciekawa, wielobarwna płyta. Oby w archiwach znalazło się więcej takich perełek autorstwa Stefana Sendeckiego i jego zespołów z dekady lat osiemdziesiątych…

9/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *