SADUS – 2023 – The Shadow Inside

1. First Blood
2. Scorched And Burnt
3. It’s The Sickness
4. Ride The Knife
5. Anarchy
6. The Devil In Me
7. Pain
8. No Peace
9. New Begginings
10. The Shadow Inside

Rok wydania: 2023
Wydawca: Nuclear Blast


Po 16 latach niebytu, z nowym materiałem, powrócił amerykański SADUS. Niestety już bez Steve’a DiGiorgio duet Darren Travis/Jon Allen zaprezentował album „The Shadow Inside” będący opowieścią dotyczącą życiowych decyzji i kich konsekwencji (nie jest to jednak koncept album).

Nowa płyta to mikstura technicznego thrash oraz death metalu (nic nowego) tak więc na pewno nie brakuje na niej wysokoenergetycznych dźwięków. Klimatyczne intro jedynie wprowadza słuchacza w całość i jest przepustką w czeluści agresji płynącej z muzyki zespołu.

Tu każda nutka i każde uderzenie w werbel czy talerz są w punkt i mają swoje z góry założone miejsce – nie ma ani krzty pozorów improwizacji. To uporządkowanie, w połączeniu z niezwykle sterylnym brzmieniem powoduje jednak, że płyty słucha się nieco jak nośnika do testowania sprzętu audio. Nie można jednak nie docenić tego co wyprawia się w partiach gitary czy perkusji. Ta ostatnia wychodzi wręcz momentami na pierwszy plan. Do tego pojawiają się smaczki w postaci np. wokalu a’la Mustaine (otwarcie „Scorched And Burnt”), metallikowych zagrywek („Ride The Knife”, „The Devil In Me”) czy podniosłego, niemal marszowgo outro.

“The Shadow Inside” nie jest może płytą wybitną. Raczej przepadnie w odmętach historii, a SADUS wciąż będzie krąży gdzieś po przedmieściach death/thrash metalowej sławy. Na pewno jednak jest to całkiem solidne wydawnictwo, solidnego zespołu.

6/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *