RUNNING WILD – 1991/2022 – The First Years of Piracy

1. Under Jolly Roger
2. Branded and Exiled
3. Soldiers of Hell
4. Raise Your Fist
5. Walpurgis Night
6. Fight the Oppression
7. Marching to Die
8. Raw Ride
9. Diamonds of the Black Chest
10. Prisoner of Our Time

Rok wydania: 1991/2022
Wydawca: Noise/BMG
https://runningwild.bandcamp.com


„The First Years of Piracy”, które pierwotnie ukazało się w roku 1991 to krążek, który można traktować zarówno jako kompilacyjny, ale też i w pełni studyjne wydawnictwo. Dlaczego? Otóż RUNNING WILD, będąc u szczytu,  po wydaniu „Blazon Stone” postanowili podsumować pierwsze lata funkcjonowania zespołu i w tym celu nagrali ponownie wybrane utwory z trzech pierwszych wydawnictw grupy. Tak więc mamy tu kawałki zarówno z okresu „diabelskiego” (albumy „Gates to Purgatory” oraz „Branded and Exiled”) jak i z pierwszej pirackiej opowieści („Under Jolly Roger”).

Słuchając nowych wersji nie sposób nie zauważyć jak dużego postępu dokonał zespół – nowe interpretacje nabrały mocy, dużo lepiej brzmią a partie wokalne Rock’n’Rolfa są po prostu znakomite. Ja rozumiem, że oryginalne, te pierwsze wersje dla wielu są tymi jednymi jedynymi, ale czasem dopiero możliwość ponownego nagrania, mając do dyspozycji lepszy sprzęt i większe możliwości, pokazuje pełen obraz danego utworu, który w głowach muzyków właśnie taki kształt powinien mieć od początku.

Ten album to best of pierwszych lat funkcjonowania RUNNING WILD. Dzięki sprytnemu zabiegowi i ponownemu nagraniu utworów, które się tu znalazły nie jest to typowa składanka a raczej obraz możliwości zespołu, który w tamtych latach był jedną z najatrakcyjniejszych niemieckich marek na rynku muzyki metalowej…

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.