ROLLING STONES, THE – 2016 – Blue & Lonesome

rolling stones blue and lonesome

Płyta miesiąca – Grudzień 2016

1. Just Your Fool
2. Commit a Crime
3. Blue and Lonesome
4. All of Your Love
5. I Gotta Go
6. Everybody Knows About My Good Thing
7. Ride ‘Em On Down
8. Hate to See You Go
9. Hoo Doo Blues
10. Little Rain
11. Just Like I Treat You
12. I Cant’t Quit You Baby

Rok wydania: 2016
Wydawca: Polydor
http://www.rollingstones.com/


Lata mijają a The Rolling Stones wciąż są w formie, potwierdza to w całej okazałości ich ostatnia płyta. Pozostają pytania: Czy „Blue & Lonesome” jest symbolicznym podsumowaniem ich kariery? Czy w ten sposób spinają klamrą swój fonograficzny dorobek? A kto ich tam wie. Równie dobrze niebawem mogą zaskoczyć i wprawić w konsternację muzyczny świat czymś zgoła innym. Stać Stonesów na to, co jest też miarą ich wielkości.

Witold Żogała


Stonesi postanowili wrócić do swoich bluesowych korzeni i ta podróż w czasie podziałała na nich niczym baśniowy eliksir młodości. Zero rutyny – płyta „Blue & Lonesome” niesie w sobie tyle energii i żaru, jakby została nagrana przez nastolatków, a nie statecznych panów po siedemdziesiątce. Stonesi mchem nie porastają i czują bluesa jak mało kto!

Robert Dłucik


Niebywała sprawa! Mick Jagger, rocznik 1943 (notabene rówieśnik mojego świętej pamięci ojca), ponownie został ojcem! Mick powraca do pieluch, natomiast jego formacja wróciła do macierzy i gra bluesa! I to jak gra! I tylko życzyć, aby młody (przynajmniej duchem) tatuś był tak dobrym ojcem, jakim jest bluesmanem! Przykładowo, taki „Blue And Lonesome”, czy „Everybody Knows About My Good Thing”, będzie nadawał się do kołyski idealnie, a przy „I Gotta Go”natomiast, fajnie będzie stawiać pierwsze kroki.

Marek Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *