ROCK’N’ROLL REBELS – 2021 – Road To Hell

rnrrebels-road

1. I Need You
2. Home
3. Don’t Tell Us How to Live
4. Our Time Hasn’t Come
5. Get Out of My Head
6. In the Night
7. A Head Taller Sue
8. Road to Hell
9. Nothing Will Change
10. Someday We’ll Meet Again

Rok wydania: 2021
Wydawca: Rock’n’Roll Rebels
https://www.facebook.com/rockandrollrebelssosnowiec


„We are Motorhead, we play rock’n’roll” – mówił ze sceny nieodżałowany Lemmy i tymi słowami – z podmianką nazwy oczywiście – mogliby się również witać z publicznością na koncertach muzycy zagłębiowskiego Rock’n’ Roll Rebels.

    Trójka doświadczonych muzyków zaczynała wspólną przygodę z graniem od coverowania klasyków złotej ery rock’n’rolla (ale sięgali też bogatej skarbnicy Króla Country Johnny’ego Casha), odpowiednio dociążonych i zagranych z metalowym kopem. Zasadniczo podążają tą samą ścieżką w autorskich kompozycjach, które wypełniły płytę „Road To Hell”. Ruszają rozpędzonym „I Need You”, by poprawić jeszcze „Home” i zadziornym „Don’t Tell Us How To Live” z buntowniczym (jak na rebeliantów przystało) manifestem w refrenie. Muzyka prosta, ale na szczęście nie na jedno kopyto (wolniejsze „Our Time Hasn’t Come”, „A Head Taller Sue”). Sprawdzi się doskonale zarówno w rockowym klubie, jak i na motocyklowym zlocie.

    Jeśli lubicie Motorhead (i poboczny projekt Lemmy’ego – The Head Cat), Stray Cats, czy Volbeat (sporo tu zagrywek w klimacie Duńczyków – chociażby w przebojowym „Someday We’ll Meet Again”), możecie śmiało sięgnąć po studyjną propozycję tria z Zagłębia.

7/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *