KOTZEN, RICHIE – 2009 – Peace Sign

Richie Kotzen - Peace Sign

1. My Messiah
2. Long Way From Home
3. Paying Dues
4. Peace Sign
5. Best Of Times
6. We’re All Famous
7. You Got Me
8. Your Entertainer
9. Catch Up To Me
10. Lie To Me
11. Larger Than LIfe
12. Holding On

Rok wydania: 2009
Wydawca: Headroom-inc


Jak wygląda przepis na nową solową płytę w dyskografii Richiego Kotzena? Wrzucamy sporą porcję klasycznego rocka, przyprawiamy soulem i funky, dodajemy do smaku szczyptę nastrojowych klimatów, wszystko polewamy hendrixowskim sosem i danie gotowe.


Pojęcie „album solowy” Kotzen potraktował bardzo serio. Do tego stopnia, że sam nagrał wszystkie partie gitary, basu oraz większość partii bębnów. Oczywiście wszystkie utwory również zaśpiewał. Szkoda, bo gdyby nagrał te kompozycje z zespołem na pewno jeszcze zyskałyby blasku (o czym można było przekonać się na polskich koncertach artysty). Nie mówię, że Kotzen jest kiepskim basistą, czy pałkerem (bo nie jest), po prostu w takiej muzyce jaką gra nasz bohater żadna studyjna dłubanina nie zastąpi „chemii” jaka rodzi się ze spontanicznych, zespołowych jamów.
Pewne obiekcje mam też do układu utworów na płycie. Zamieszczenie wszystkich ballad na końcu to średnio udany pomysł. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie ich pomiędzy mocne, rozbujane kawałki.

No ale to drobne mankamenty. „Peace Sign” to naprawdę bardzo fajna płyta. Już na „dzień dobry” słuchacz otrzymuje świetny riff w „My Messiah”. Rockową jazdę bez trzymanki Kotzen funduje również w „Paying Dues” i utworze tytułowym.
Taki „We’re All Famous” brzmi z kolei niczym podrasowany kawałek The Temptations lub podobnej im grupy z lat siedemdziesiątych. Kotzen zawsze miał rękę do komponowania ballad i tutaj również nie zawodzi pod tym względem.

I tylko jedna rzecz mnie zastanawia podczas słuchania tej (i nie tylko tej) płyty Amerykanina: co ten facet robił kiedyś w takiej radosnej kompanii jak Poison??? Chyba naprawdę musieli mu bardzo dobrze płacić…

8/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *