REESE – 2013 – Under The Carpet (ep.)

1. Present
2. Under The Carpet
3. Until You Get Lost


Rok wydania: 2013
Wydawca: –
http://www.reesetheband.com


Powstała w roku 2006 włoska grupa Reese nie ma jeszcze na swoim koncie pełnowymiarowego wydawnictwa a najnowsza propozycja formacji to trzyutworowe Ep. „Under The Carpet”.

Grupa w wielkim skrócie oscyluje w klimatach alternatywnego rocka z elementami progresywnymi. W zasadzie każdy utwór umieszczony na płycie to stylistyczny miks gatunków. Pierwszy, zwiewny i nośny, niemal popowy „Present” to kandydat do audycji radiowych. Dla odmiany drugi, tytułowy Under “The Carpet” przywodzi nieco na myśl grupę Sylvan. To zdecydowanie najciekawsza kompozycja z tych które się tu znalazły. Interesująco pracujące gitary, przyjemny bas i emocjonalny refren a do tego klawiszowe solo nieodparcie kojarzą się z progresywnym rockiem. Całość zamyka „Until You Get Lost” i to kolejna, trzecia odsłona zespołu. Znów robi się bardziej radiowo i nośnie a śpiew wokalisty formacji może się podobać zwolennikom emocji w głosie.

Trzy utwory i w zasadzie trzy oblicza tego samego zespołu. Co najważniejsze wszystkie trzy wypadają przekonywająco i z przyjemnością sięgnąłbym po pełnowymiarowe wydawnictwo!

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *