SNOWBLIND – 2020 – Retrospekcje

snowblind_-_retrospekcje

1.Blizny
2.Na dno
3.Noc
4.Nie idź tam
5.Milion

Rok wydania: 2020
Wydawca: Snowblind
https://www.facebook.com/snowblindfanpage


Drugi EP śląskiego zespołu, działającego na rockowej scenie od pięciu lat (ale obecny skład wykrystalizował się w 2019 roku). W porównaniu z fonograficznym debiutem mamy na „Retrospekcjach” jedną istotną zmianę – język. Wszystkie utwory zostały zaśpiewane po polsku i … wyszło im to na dobre. Materiał jest też bardziej przystępny, z radiowym potencjałem (oczywiście mówimy o stacjach zorientowanych na rock).

Inspiracje są czytelne, Snowblind chociaż ze Śląska to chętnie zerka na sławniejszych kolegów z Ameryki, ze wskazaniem na System of A Down (operowanie muzycznymi kontrastami). Ale rodzima klasyka mocnego grania też pobrzmiewa: w wybranych do promocji „Bliznach” na przykład, gdzie partie wokalne w zwrotkach mogą kojarzyć się z Proletaryatem. „Blizny” to zresztą wizytówka EP, najlepszy kawałek z tego materiału. Duży potencjał mają również „Noc” (z chwytliwym refrenem) oraz „Milion”. Chyba tylko „Na dno” sprawia wrażenie zrobionego w pośpiechu, nie pasującego do reszty….

Ale generalnie „Retrospekcje” mogą przypaść do gustu fanom ciężkich brzmień z amerykańskim rodowodem. Prochu nikt tu nie wymyśla, ale wstydu też nie ma. Fajnie, gdyby do listy sukcesów w festiwalach i rockowych przeglądach, zespół dopisał wkrótce premierę pełnowymiarowego albumu…

7/10

Robert Dłucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *