ORGANEK – 2021 – Na Razie Stoję, Na Razie Patrzę

Organek - Doppelganger

1. Na razie stoję, na razie patrzę
2. We got no love
3. Malibu
4. Walcz
5. Doppelganger
6. Samoloty
7. Cały ten fejm
8. Pogo
9. Pogo / Idles remix
10. Invito
Bonus tracks
11. Kate Mo2s / rework
11. Wio2na / rework

Rok wydania: 2021
Wydawca: Mystic
https://www.facebook.com/tomorganek


Tomasz Organek na przestrzeni lat dorobił się grona oddanych fanów i statusu o jakim zapewne, co najwyżej marzył, gdy zaczynał swoją muzyczna przygodę. Płyty zespołu, któremu przewodzi są towarem, którego się wypatruje ale i oczekiwania są duże. Jaki zatem jest najnowszy, opóźniony wydawniczo, krążek „Na Razie Stoję, Na Razie Patrzę”?

Zespół bardzo wyraźnie postanowił nawiązać do lat 80-ych i muzyki elektronicznej, która święciła triumfy w owym czasie. Syntezatory są tu wszechobecne wprowadzając w muzykę Organka nieco vintage’owego ducha. To zróżnicowana płyta, którą znakomicie przedstawia rozpoczynający album utwór tytułowy. Mamy tu wspomniane syntezatory ale i rockowo/punkowy czad z energetycznymi gitarami w refrenie. Przyjemnie buja „Cały ten fejm”, znakomity jest, zapewne większości znany, singlowy „Doppelganger” a w „Pogo” (tez już dość znanym) pojawia się dyskotekowy beat i mocny tekst! Generalnie teksty to mocna strona płyt Organka, i nie inaczej jest tutaj. Warto się im przysłuchać bo jak to mówią, nie są to teksty o pewnej części ciała Maryni. Każdemu przyświeca jakaś myśl i choć (co oczywiste) są lepsze i nieco gorsze to jednak pod tym względem płyta się broni. No a jak jest muzycznie? Jest dobrze. OK, cześć fanów będzie marudzić na te syntezatory i pojawiąjącą się tu i ówdzie dyskotekę, ale ta płyta to kawał porządnej muzy. Może niepotrzebne są tu nowe wersje znanych hitów, w postaci „Kate Mo2s” czy „Wio2na”, które w mojej ocenie wypadają, przy oryginałach, dosyć blado, ale to kawał profesjonalnie zrealizowanego materiału.

Czy nowy krążek grupy Organek przysporzy jej nowych fanów? Pewnie tak. Czy odejdą starzy? Pewnie część będzie kręcić nosem, grunt by na końcu bilans był dodatni i tego się trzymajmy…

7,5/10

Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *